máte otázku

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica
Banská Štiavnica
Slovensko

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Banská Štiavnica

             Banská Štiavnica je historické mesto na strednom Slovensku s výrazne multikultúrnou minulosťou. Známe je ťažbou kovov (najmä striebra). Je Mestskou pamiatkovou rezerváciou od roku 1950. Mesto je centrom chránenej krajinnej oblasti Štiavnické vrchy. Dňa 11. decembra 1993 bolo mesto Banská Štiavnica s okolím zapísané do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

             Okrem mnohých architektonických pamiatok v meste ako sú Kalvária, Radnica, Kostol nanebovzatia panny Márie,Piarska brána, Klopačka, Kammerhof, Synagóga, Mikovíniho dom, Mestský árešt, Galéria Jozefa Kollára sa v Banskej Štiavnici koná niekoľko zaujímavých podujatí ročne.

             Salamandrové dni sa konajú pravidelne druhý septembrový týždeň. Súčasťou podujatia je Salamandrový sprievod, ktorý zobrazuje život banského mesta a jeho najznámejších postavičiek. Ďalšími pravidelnými podujatiami sú Živé šachy Animatus Lusus, Noc na Starom Zámku, Nezabudnuté remeslá, Festival remesla, kumštu a zábavy, Filmový festival Štyri živly, Hudobný festival Jazznica, Festival Cap á l´Est, Beh ústavy, Beh trate mládeže. Od roku 2000 sa v Banskej Štiavnici každoročne na prelome júla a augusta koná Festival peknej hudby, ktorý publiku v štiavnických historických priestoroch (kostoly, Starý zámok)a v okolí (Kaštieľ v Sv. Antone, Sklené Teplice)ponúka programy s prezentáciou slovenských a zahraničných koncertných umelcov, súborov a zoskupení. Súčasťou festivalu býva aj expozícia výtvarných prác slovenských umelcov.

Na výlet so psom

           Priamo v meste Banská Štiavnica sa nachádza park pre psov, kde sa s Vašim miláčikom môžete vyblázniť dosýtosti.

Prvá pomoc pre psa

             V prípade zdravotných problémov Vášho psíka môžete navštíviť veterinárnu ambulanciu priamo v Banskej Štiavnici MVDr. Ján Džugas, Banská Štiavnica.

            Ak chcete Vášmu psíkovi ulahodiť procedúrami v psom salóne, tak navštívte Matez - Patrícia Luptáková Banská Štiavnica

Ponúkané pobyty