máte otázku

Biograd na Moru

Biograd na Moru
Chorvátsko, Severná Dalmácia
Biograd na Moru

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Biograd na Moru

Severná Dalmácia sa nachádza medzi Karlobagom a mysom Zečevo. Severnú časť tohto kraja môžeme charakterizovať ako ľudoprázdnu, skalnatú pustinu. Je tvorená úzkym pásom pobrežia medzi morom a svahmi Velebitu. Sever pripomína mesačnú krajinu. Skvostom tejto oblasti sú Plitvické jazerá. Nachádzajú sa tu aj národné parky Kortani a Krka.

Naopak južná oblasť patrí k najznámejším turistickým oblastiam Jadranu. Zahŕňa veľký počet ostrovov. Väčšina oblasti Severnej Dalmácie sa pýši peknými kamienkovými plážami, borovicovými lesmi, čistým morom, výbornými podmienkami pre vodné športy, pokoj a nádhernú prírodu.

Väčšina letovísk poskytuje ideálne prostredie pre oddych a relax na pláži. Noci sú zase typické rušným životom.

Čo sa týka histórie, Severná Dalmácia ponúka mnbožstvo kultúrnych a stavebných pamiatok, predovšetkým v románskom štýle.

Mesto Biograd na Moru je tradičným prímorským letoviskom, ktoré má prístav. Jedná sa o moderné turistické centrum. Kedysi to bolo korunovačné mesto chorvátskych kráľov, dnes je centrom Biogradskej riviéry.

Pláže pre psov

Neďaleko na Ostrove Pag sa nachádza pláži v rámci kempu Straško. Je zariadená pre psov, je tu k dispozícii sprcha pre psov a pitná voda, ďalej môžete využiť aj pláž v osade Šimuni.

Stojí za to vidieť...

V tejto oblasti sa nezachovalo veľa pôvodných pamiatok. Ostalo tu len zopár starochorvatských hrobov a skromné zvyšky hradieb a katedrály.

Dnešný farský kostol Sv. Anastázie (Sv Anastazija) pochádza z 18. storočia.

Vlastivedné múzeum – dominuje tu výstava nákladu potopenej benátske lode, ktorá stroskotala pri ostrovčeku Gnalić v roku 1583 a archeologická zbierka.

Medzi ďalšie zachované pamietky, ktoré si môžete pozrieť patria kostol sv. Stošiju z roku 1761, ranorománsky kostol sv. Antonína z 13., kostol sv. Rochusa zo 16. a baziliku sv. Ivana z 11. storočia.

Ponúkané pobyty

Pobyt v hoteli Kornati B14_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
34.32 EUR
1 osoba / 1 noc

Wellness pobyt B31_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
39.6 EUR
1 osoba / 1 noc

Pobyt v hoteli Adriatic B30_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
40.48 EUR
1 osoba / 1 noc