máte otázku

Caorle

Caorle
Taliansko, Benátska riviéra
Caorle

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Caorle

Caorle je okúzľujúce romantické mestečko so starou rybárskou tradíciou, bolo založené pred viac než 2000 rokmi starými Rímanmi. Mesto sa nachádza v Benátskom zálive, približne 50 km od Benátok v provincii Venezia. Historické centrum, pýšiace sa románsko-byzantským dómom a zvonicou, úzke uličky či malé námestia, umožňujú spojiť dovolenku na pláži s poznávaním kultúry a histórie kraja. Táto oblasť sa preslávila aj tým, že tu žil a tvoril Ernest Hemingway.

Jedinečnou atrakciou je plavba bárkou do neďalekých lagún, k trstinovým rybárskym obydliam, ktoré si zachovali svojský starý ráz a kde vás ponúknu rybími špecialitami. Z blízkeho prístavu môžete absolvovať plavbu do Benátok, kto má radšej pokojnú romantickú atmosféru sa môže vo večerných hodinách plaviť popri pobreží a obdivovať svetelnú panorámu mesta.

Zaujímavosťou mesta je každý rok sa konajúca súťaž „ Živá skala“, v ktorej sochári z rôznych kútov sveta tvoria sochy z balvanov na pobrežnej promenáde.

Pre priaznivcov športu mesto ponúka areál s tenisovými kurtami, bowling, golfové ihrisko či veľký vodný park s množstvom vodných šmykľaviek a tobogánov a mnoho ďalších atrakcií, ktoré zaujmú tak deti ako aj dospelých.

Pláže pre psov

V rámci Caorle môžete so svojím psíkom navštíviť pláž Porto di Lugugnana. Neďaleko Caorle v letovisku Porto Santa Margherita sa nachádza viacero voľných pláži, jednou z nich je aj pláž Spiagga di Brussa, ktorá sa nachádza medzi Bibione a Caorle. Ide o 4 km voľnú divokú pláž na ktorej sa môžete so svojím domácim miláčikom vyblázniť do sýtosti.


 

Stojí za to vidieť ...

V tejto oáze pokoja sa nepochybne oplatí navštíviť historické centrum mesta, kde môžete obdivovať  veľkolepú stavbu, Dóm,  z roku 1038, so svojou valcovitou zvonicou ukončenou kužeľovitou špičkou. Ku chrámu je pridružené farské múzeum, ktoré okrem iných pokladov  zahŕňa aj relikviár, údajne obsahujúci hlinu, po ktorej kráčal Kristus.

Na pobreží sa nachádza kostol Santuario della Madonna dell'Angelo, prestavaný v 17. st. na základoch pôvodného kostola, ktorý je odjakživa cieľom pútnikov.

Ponúkané pobyty

229 EUR
štúdio/7nocí

Pobyt v apartmánoch Agnesse C17_01

Počet dní: 8 | nocí: 7
399 EUR
2-4 osoby / 7 nocí