máte otázku

Červar Porat

Červar Porat
Chorvátsko,Istria
Červar Porat

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Červar Porat

Istria je svojou rozlohou, ktorá predstavuje 4000km2,najväčším poloostrovom Jadranského mora. Nachádza sa na západe Chorvátska medzi Tersrským a Kvarnerským zálivom. Turisticky je tento poloostrov najvyspelejšou časťou Chorvátska. Patrí k najrozvinutejším turistickým oblastiam v Európe.

Mestá, ktoré sa tu nachádzajú, sa vyznačujú stredomorskou architektúrou, ktorá sa podobá Taliansku, nakoľko bol tento poloostrov pod dlhodobou nadvládou Benátok.

Vnútrozemie je využívané hlavne na pestovanie vínnej révy. Nemenej dôležitým zdrojom príjmu pre domácich je taktiež rybolov.

Zaujímavosťou danej oblasti je sfarbenie hornín, z ktorých pozostáva. Rozčleňuje sa na 3 celky. Do nadmorskej výšky 450m sa dvíha vápencová vrchovina, ktorú tvorí červenkastá pôda –terra rossa, podľa čoho sa aj táto časť Istrie nazýva „Červenou Istriou“. Stred poloostrova obsahuje horniny žltohnedej až sivej farby, aj preto sa táto oblasť nazýva „Žltá Istria“. Najvyššie položené oblasti Istrie siahajú až do nadmorskej výšky 1400m. Túro časť tvoria svetlé vápence podľa čoho sa táto časť Istrie nazýva „Biela Istria“
 

Červar-Porat  je turistické osada s prístavom pre jachty a malé lode , vzdialené asi 3km od veľkého strediska Istrie, mesta Poreč. Pláž v osade Červar-Porat je 1,5 km dlhá a je asi pol kilometra vzdialená od centra mesta. Neďaleko osady je dokonca nudistický kemp.

Pláže pre psov

Neďaleko Červar Poratu v meste Poreč nájdete psie pláže v rezorte „Stari Červar“, v zátoke vedľa hotela „Laguna Materada“, využiť môžete pláž Blue Moon, časť pláže v zátoke kempu Bijela, pláž kempu Istra.
Poznámka: zákaz vstupu psov na všetky pláže, ktoré majú Modrú vlajku.

Stojí za to vidieť...

Táto dedinka nie je príliš bohatá na historické a kultúrne pamiatky. O to viac sa ich nachádza v blízkom okolí, najmä napríklad v Poreči, Novigradu a podobne.

Zaujímavá je už len tým, že sa v nej nachádza
Jachtový prístav – Marina.

Ponúkané pobyty