máte otázku

Horehronie

Horehronie
Nízke Tatry
Slovensko

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Horehronie

          Horehronie tvorí stred Slovenska. Zahŕňa okresy Banská Bystrica ako i Brezno. Je jedným z obľúbených kútov Slovenska pre turistov, nakoľko zo severu je obkolesený Nízkymi Tatrami z juhu zase Muránskou planinou a Poľanou. Práve z dôvodu rozmanitosti je Horehronie obľúbenou destináciou turistov.

           Nachádzajú sa tu dokonca dva národné parky – Nízke Tatry a Muránska planina. Významnou a turisticky obľúbenou je aj Bystrianska jaskyňa.

           Veľmi obľúbeným je Horehronie aj pre lyžiarov či bežkárov. Chopok, Mýto pod Ďumbierom, Selce či mnoho ďalších lyžiarskych stredísk sú celé zimné obdobie nachystané na turistov.

         Brusno je kúpeľným mestečkom.

         Do Heľpy by mali určite zavítať folklóruchtiví turisti, nakoľko sa tam každoročne konajú Horehronské dni spevu a tanca.

         Medzi vyhľadávané turistické atrakcie regiónu patrí aj Čiernohronská železnica v Čiernom Balogu a Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline. Táto úzkorozchodná železnica bola postavená v doline Čierneho Hrona hlavne na odvoz dreva.

Na výlet so psom

           Svojho psíka môžete nechať dostatočne sa vybehať v areáli pre psíkov v Banskej Bystrici, ktorý otvorili v roku 2013. Ak sa Vám nechce ísť do mesta, tak treba využiť možnosti našej krásnej slovenskej prírody a vybehnúť si len ta na lúky či do lesa.

Prvá pomoc pre psa

V prípade problémov Vášho psíka môžete navštíviť zverolekára:

Ak máte záujem svojmu psíkovi zabezpečiť novú frizúru, tak ho zoberte do psieho salónu:

K dispozícií Vám je aj kynologický klub KK Company Banská Bystrica.

Ponúkané pobyty