máte otázku

Kranjska Gora

Kranjska Gora
Slovinsko
Kranjska Gora

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Kranjska Gora

Vyhlásené lyžiarské stredisko Kranjska Gora leží v severozápadnej časti Slovinska v malebnom údolí hornej Sávy. Táto oblasť svojím lyžiarskym zázemím uspokojí nielen milovníkov alpského lyžovania, ale aj snowboardingu, bežiek a sánkovania. Rozmanité lyžiarske terény sú vhodné aj pre základné, stredné a vysoké školy, lyžiarske a iné športové oddiely, ktoré sa chcú venovať intenzívnemu lyžiarskemu výcviku. Výnimkou je trať, na ktorej sa každoročne jazdia preteky Svetového pohára. 
Trate sú umiestnené na svahoch Vitranca, vo výške 800 – 1250 m, 29 km zjazdových tratí spája systém 5 sedačkových vlekov a 18 pom. V rámci širokej ponuky možností môžete využiť terén podľa svojej chuti a schopností. Nájdete tu zjazdové trate všetkých úrovní, vrátane čiernej FIS zjazdovky. V neďalekej Planici sú svetoznáme skokanské mostíky. Pre bežkárov je tu viac než 40 km upravených bežeckých tratí. Pre tých, ktorým celodenná zábava na lyžiach nestačí, je pripravená špeciálna ponuka nočného sánkovania s pochodňami.

V Kranjskej Gore je krásne aj v letných mesiacoch. Kranjska Gora a Julské Alpy sú v tomto období ideálnym miestom pre kvalitnú letnú dovolenku so širokým výberom horských túr, trás pre cyklistov a ďalšími možnosťami aktívneho odpočinku.

Do Slovinska so psom

V Slovinsku je zvykom, že pes sa na prechádzke pohybuje na vodítku. Náhubok nie je striktne vyžadovaný, ale pokiaľ by ste chceli využiť hromadnú dopravu , radšej košík svojmu psíkovi nasaďte. Sáčky je nevyhnutné nosiť so sebou, je považované za samozrejmosť, že majiteľ po svojom psovi uprace. V niektorých mestách  sú časti parku vyhradené pre psíčkarov, tie sú označené, inde psa z vodítka nepúšťajte.

Napríklad lúka je považovaná za poľnohospodársky obrábaný priestor, na ktorom sa pestuje tráva ako krmivo pre poľnohospodárske zvieratá, venčenie psa na takom mieste by toto cenné krmivo mohlo znehodnotiť. 

V niektorých oblastiach sú na pobehovanie psov na poľnohospodárskej pôde alergickí a za voľné pobehovanie psa v tomto prípade môže byť aj pokuta.

Stojí za to vidieť

Kranjska Gora je od talianskych a rakúskych hraníc vzdialená len niekoľko minút jazdy autom. Vzhľadom k polohe Kranjskej Gory na hraniciach s Talianskom a Rakúskom odporúčame spestriť si pobyt v Slovinsku lyžovaním v známych strediskách Sella Nevea v Taliansku a Gerlitzen v Rakúsku.

Kranjska Gora je ideálnym miestom pre relaxáciu a odpočinok. V popoludňajších hodinách odporúčame navštíviť tunajšie moderné Aquacentrum hotela Larix s atraktívnymi bazénmi, saunou, vírivkou, soláriom a beauty centrom.

V rámci odpočinkového dňa môžete podniknúť výlet k neďalekým jazerám Bled a Bohinj.

Ponúkané pobyty

87.858 EUR
apartmán/ 1 noc