máte otázku

Lignano

Lignano
Taliansko, Severný Jadran
Lignano

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Lignano

Lignano patrí k najkrajším a najväčším turistickým strediskám severného Jadranu, najmä vďaka svojmu turistickému servisu s množstvom atrakcií pre všetky vekové skupiny, najmä pre najmenších hostí. Je rozložené pozdĺž osemkilometrovej zlatistej pláže, z jednej strany zovretej riekou Tagliamento, ktorá tvorí prirodzenú hranicu s regiónom Veneto, a z druhej strany rozľahlou lagúnou.

Časť SABBIADORO je najrušnejším miestom tohto obľúbeného letoviska a vyznačuje sa rušným denným i nočným životom. Promenády lemuje množstvo reštaurácií, pizzerií, kaviarní, obchodov i luxusných butikov, zároveň tu však nájdete i pekné rezidenčné zóny pokoja s vilkami a rezidenciami a elegantnými hotelmi.

Lignano-Sabbiadoro je miesto vhodné pre milovníkov moderného a dynamického života. Ďalšie časti Lignana tvoria Pineta a Riviera, vyznačujúce sa hustým stálozeleným borovicovým porastom, kľudnejším prostredím s prevažne nižšími rezidenciami a vilkami a pobyt podľa svojich predstáv tu prežijú najmä tí, ktorí nevyhľadávajú ruch väčšieho strediska. V obidvoch častiach je však niekoľko obchodov a reštaurácií a do najrušnejšieho centra Lignana sa možno dostať aj mestskou dopravou.

Lignano je vhodným miestom aj pre milovníkov golfu a tenisu - v časti Riviera sa nachádza dobre udržiavaný golfový areál Golf Club Lignano, tenisové kurty možno nájsť v časti Pineta a Sabbiadoro.

 

Pláže pre psov

V blízkosti sa nachádza množstvo neoficiálnych psích pláží. Väčšinou sa nachádzajú na okraji letoviska, ale výnimočne ich možno nájsť aj na voľných častiach pláže uprostred letoviska ( napr. Lignano-Sabbiadoro). Nevýhodou týchto pláží je, že sú menšie než tie oficiálne a v plnej sezóne môžu byť veľmi preplnené.
Priamo v Lignano Sabiadorro sa nachádza pláž pre psov Doggy Beach, táto plážová oblasť je úplne uzavretá a umožňuje svojím užívateľom plne využívať všetko jej vybavenie slnečníky, ležadlá, taktiež aj kabínky, toalety, sprchy a i.

Stojí za to vidieť...

  • AQUAPARK (Lignano Pineta)
  • LUNAPARK (Lignano Pineta)
  • ZOOLOGICKÁ ZAHRADA (Lignano Riviera)
  • PARCO JUNIOR (rôzne atrakcie pre deti, i pre tie najmenšie, Lignano Sabbiadoro)
  • GULLIVERLANDIA (zábavno-didaktický park, akvárium, jurský park, motýlí dom, show s uškatcami, Lignano Pineta)
  • LODNÉ VÝLETY (zo všetkých letovísk sa usporadúvajú okružné plavby okolo pobrežia, výlety do Benátok) 
  • VILLA MANIN (noblesná vila zo 17. storočia, obklopená rozsiahlym parkom hostila známe osobnosti, napr. Napoleona, mestečko Passariano)
  • PORTOGRUARO (typické severotalianske mesto so zachovalým stredovekým centrom, s krásnymi arkádovými domami)
  • BENÁTKY (svetoznáme mesto na lagúne s typickými kanálmi, mostmi a námestiami)
  • PADOVA (krásne mesto stredovekého rázu s cennými historickými stavbami. Po trase Benátky - Padova pozdĺž rieky Brenta sú honosné vily niekdajšie bohaté benátske aristokracie, napr. v mestečku Stra Villa Pisani alebo Villa Nazionale)

Ponúkané pobyty

315 EUR
apartmán/7nocí

Pobyt so psom v apartmánoch ADA E30_01

Počet dní: 8 | nocí: 7
558 EUR
apartmán/7nocí