máte otázku

Mariborsko Pohorie

Mariborsko Pohorie
Slovinsko
Mariborsko Pohorje

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Mariborsko Pohorie

Pohorje je obľúbeným výletným miestom pre všetky generácie. Zasnežené svahy, bežkárske a turistické trate priťahujú veľa lyžiarov, bežkárov, snowboardistov, turistov, horolezcov, cyklistov na horských bicykloch, milovníkov koní a dobrodruhov.

Mariborsko Pohorje je najväčšie lyžiarske stredisko v Slovinsku. Zjazdovky sú vhodné ako pre začiatočníkov, tak aj pre skúsených lyžiarov. Pre lyžiarov a snowboardistov je pripravených 43 kilometrov zjazdoviek a 20 vlekov, ktoré sa rozprestierajú v nadmorskej výške 325 až 1327 metrov. Sú vhodné pre začiatočníkov i skúsených lyžiarov, ktorí nájdu zábavu a odpočinok na najnáročnejších trasách. Samozrejme je postarané aj o najmladších, sú tu lyžiarske škôlky. Pohorje sa môže pochváliť jednou z najdlhších osvetlených zjazdoviek v Európe. Zjazdovky sú prepojené 5 sedačkovými lanovkami a 16 vlekmi. Od  kabínkovej lanovky môžete navštíviť centrum Maribor mestským autobusom (cca 10 minút jazdy).

Do Slovinska so psom

V Slovinsku je zvykom, že pes sa na prechádzke pohybuje na vodítku. Náhubok nie je striktne vyžadovaný, ale pokiaľ by ste chceli využiť hromadnú dopravu , radšej košík svojmu psíkovi nasaďte. Sáčky je nevyhnutné nosiť so sebou, je považované za samozrejmosť, že majiteľ po svojom psovi uprace. V niektorých mestách  sú časti parku vyhradené pre psíčkarov, tie sú označené, inde psa z vodítka nepúšťajte.

Napríklad lúka je považovaná za poľnohospodársky obrábaný priestor, na ktorom sa pestuje tráva ako krmivo pre poľnohospodárske zvieratá, venčenie psa na takom mieste by toto cenné krmivo mohlo znehodnotiť. 

V niektorých oblastiach sú na pobehovanie psov na poľnohospodárskej pôde alergickí a za voľné pobehovanie psa v tomto prípade môže byť aj pokuta.

Stojí za to vidieť

Najzaujímavejšími mestami, či skôr dedinkami v okolí sú Bolfenk, kde sídli Centrum prírodného dedičstva, a Areh s nádherným barokovým kostolom.

V Maribore tiež narazíte na termálne kúpele. V lete sa cestovatelia vydávajú pozdĺž rieky Drava či k jazeru Brestrniško.Z pohoria ľahko dovidíte skrz nížinatú oblasť Dravsko polje a Ptujsko polje až ku kopcom Haloze a Slovenske Gorice. Pod nimi sa vypína impozantný hrad Ptuj a najstaršie Slovinské mesto Ptuj. Aj tu nájdete termálne kúpele a v okolí krásne hrady Štatenberg, Vurberg a Borla. Jazero Ptujsko na rieke Drava slúži najmä na rybárčenie.

Lesnú rezerváciu jazero Črno, vodopády Šumik či jazerá Lovrenc nájdete v oblasti Zreče Pohorje. Tam sa nachádza taktiež jedno z najkrajších miest v Slovinsku, Slovenske Konjice so starobylým hradomTrebnik Manor. 

Neďaleko sú mesta Slovenska Bistrica, Oplotnica a Vitanje

Najvyššia časť oblasti Pohorje a turistické centrum na hore Mount Kopa sú prístupne len lanovkami, napr. z mesta Slovenj Gradec a z alpského údolia Mežiška dolina.

 

Ponúkané pobyty

70.88 EUR
štúdio 2+1/noc