máte otázku

Myjava

Myjava
Trenčiansky kraj
Slovenská republika

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Myjava

            Myjava, tiež prezývaná aj Metropola pod slamou sa nachádza v západnej časti Trenčianskeho kraja. Je charakteristická kopaničiarskym nárečím, ktoré nepozná mäkčene a ô. K charakteristikám celej kopaničiarskej oblasti patrí dominantné postavenie evanjelickej cirkvi.

            Významnou osobnosťou Myjavy bol evanjelický Biskup Daniel Krman, ktorý sa zaslúžil o výstavbu najstaršej a dodnes zachovanej stavby v Myjave-rímsko-katolického kostola.

             Myjava sa tiež preslávila pytlikárstvom (výrobou vriec).

             Medzi známe kultúrne pamiatky, ktoré tvoria aj súčasť Múzea Slovenských národných rád patrí  Dom pani Kolényovej. Okrem toho tu nájdeme aj kubistický pamätník generála Milana Rastislava Štefánika z roku 1921.

             Pre Myyjavu je typické zachovávanie tradícií, preto tu nájdeme množstvo folklórnych súborov, skupín. Tradične sa tu v júni konajú Myjavské folklórne slávnosti.

           V zime poskytujú Biele Karpaty v okolí Myjavy nekonečné možnosti pre lyžiarov a bežkárov, ktorí si tu prídu určite na svoje.   

Na výlet so psom

            Nakoľko je Myjava menším mestečkom, neponúka pre psíkov toľko možností ako väčšie mestá. No môžete využiť možností v najbližších väčších mestách ako Nové mesto nad Váhom alebo  Trenčín.

            V Novom meste môžete so svojím miláčikom navštíviť reštauráciu a pizzériu Family.

           V Trenčíne môžete svojho psíka nechať v opatere v kútiku pre psov v obchodnom centre MAX, pokým si Vy spravíte potrebný nákup.

Prvá pomoc pre psa

V prípade problémov Vášho psíka sa môžete obrátiť na veterinárnu ambulanciu - Veterinár Myjava – MVDr. Hana Blanáriková

Ponúkané pobyty