máte otázku

Omiš

Omiš
Chorvátsko, Stredná Dalmácia
Omiš

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Omiš

Stredná Dalmácia patrí k najvyhľadávanejším a najžiadanejším regiónom Chorvátska. Zaberá územie od Splitu až po Ploče a zahŕňa aj známe ostorvy ako Brač, Hvar a Vis. Táto oblasť je  preslávená najkrajšími plážami, dokonca ju verní navštevníci považujú za najkrajšiu prímorsku oblasť na svete.

Centrom Strednej Dalmácie je prístav Split, ktorý je tiež označovaný ako perla Jadranu.

Pláže sú tu predovšetkým kamienkové-okruhliakové, ale nájdu sa aj štrkové či pieskové

Historické mestá Split, Trogir a Omiš, nádherné pláže riviér Omiš či Trogir, krištáľovo čisté more, skvelé dovolenkové prostredie a podmienky, sú najväčšími lákadlami pre turistov.

Riviéra Omiš sa pýši kamienkovými a piesočnatými plážami lemovanými borovicami a tamarindami. Mnohé pláže a zátoky, stredomorská flóra, bohatá kultúrna a gastronomická ponuka, čerstvý vzduch a priezračne modré more robí túto riviéru neodolateľnou pre turistou.

Centrom rivierý je mesto Omiš, ktoré bolo v minulosti význámym mestom pirátov, ktorí patrili medzi najnebezpečnejších v celom Stredomorí.

Pláže pre psov

Priamo na riviére sa nenáchádza žiadna pláž pre psov, no v Strednej Dalmácií je ich dosť. Môžete navštíviť nasledujúce pláže:

Blízko Trogiru je zariadená pláž pre psov v meste Kaštela.

Ostrov Brač - uzavretá pláž pre psov v Bole, ďalej zariadená pláž pre psov pred Zlatým mysom v meste Bol, ktorá ma veľa tieňa.

Ostrov Hvar – na pláži Zaraće je časť pláže vyhradená pre psov

Ostrov Vis - pláž pre psov v Komiži - pláž Vartalac

Split - severozápadná časť Kašunu, západná časť Kašteletu, priestor Kvadar na pláži Žnjan, Trstenik a Lumbarda po 20.00 hodine

Stojí za to vidieť...

Nemira - pôvodne malé rybárske miestečko si zachovalo osobitý ráz, ktorý je dnes doplnený množstvom moderne vybavených penziónov, víl a apartmánov. Nachádza sa 4 km od Omišu

Medzi najstaršie pamiatky patrí  predrománsky, starochorvátsky Kostol sv., renesančný Kostol sv. Ducha, barokový farský Kostol sv. Michala.

Na skalách nad mestom sa týčia pozostatky pirátskej pevnosti Mirabela.

Mesto je svojou polohou veľmi vhodné ako východzia poloha pre turistov, ktorí majú chuť spoznávať zákutia nielen Omišu, ale celej Strednej Dalmácie.

Ponúkané pobyty