máte otázku

Ostrov Brač, Bol

Ostrov Brač, Bol
Chorvátsko, Stredná Dalmácia
Brač

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Ostrov Brač, Bol

Stredná Dalmácia patrí k najvyhľadávanejším a najžiadanejším regiónom Chorvátska. Zaberá územie od Splitu až po Ploče a zahŕňa aj známe ostorvy ako Brač, Hvar a Vis. Táto oblasť je  preslávená najkrajšími plážami, dokonca ju verní navštevníci považujú za najkrajšiu prímorsku oblasť na svete.

Centrom Strednej Dalmácie je prístav Split, ktorý je tiež označovaný ako perla Jadranu.

Pláže sú tu predovšetkým kamienkové-okruhliakové, ale nájdu sa aj štrkové či pieskové

Historické mestá Split, Trogir a Omiš, nádherné pláže riviér Omiš či Trogir, krištáľovo čisté more, skvelé dovolenkové prostredie a podmienky, sú najväčšími lákadlami pre turistov.

Ostrov Brač je jedným z najväčších ostrovov Chorvátska. Na ostrove sa nachádza ja malé letisko Vidova Gora. Je typickými čistým priezračným morom, množstvom borovíc či nádhernými plážami.

Pláže pre psov

Priamo na ostrove Brač sa nachádza uzavretá pláž pre psov v Bole, ďalej zariadená pláž pre psov pred Zlatým mysom v meste Bol, ktorá ma veľa tieňa.

Ďalšie pláže môžete navštíviť v oblasti Strednej Dalmácie na nasledovných miestach:

Blízko Trogiru je zariadená pláž pre psov v meste Kaštela.

Ostrov Vis - pláž pre psov v Komiži - pláž Vartalac

Split - severozápadná časť Kašunu, západná časť Kašteletu, priestor Kvadar na pláži Žnjan, Trstenik a Lumbarda po 20.00 hodine

Ostrov Hvar - pláž Zaraće, kde je časť pláže vyhradená pre psov.

Stojí za to vidieť...

Pláž Zlatý roh - unikátna pláž sa nachádza na náprotivnom ostrove Brač pri meste Bol. Pre svoj atypický tvar dlhého jazyka natiahnutého do mora a sfarbenie hrubého piesku sa stáva zaujímavou spolu s tým že mení svoj tvar a polohu v závislosti od vetra. Aj preto je najviac vyhľadávaná aktívnymi dovolenkármi – surfermi či potápačmi.

Na ostrove Brač sa nachádzajú dve mauzóleá. Starokresťania tu zanechali svätyne, jedenásť starobylých kostolíkov. Najvyhľadávanejší je kláštor Blaca, ktorý je situovaný v juhozápadnej časti ostrova. Zaujímavé sú i renesančné kaštiele, kostoly a kláštory.

Dračia jaskyňa – meno dostala podľa reliéfov na stenách. Do dvadsať metrov dlhej jaskyne sa vošla malá kaplnka. Jej pôvodná výzdoba, ktorú v 16. storočí spestrili miestni mnísi, siaha až do pohanských dôb.

Pre milovníkov literatúry je Brač zaujímavý i tým, že v obci Selce v druhej polovici 19. storočia žil lekár a slovenský spisovateľ Martin Kukučín, vlastným menom Matej Bencúr. V dome, kde žil a ordinoval, je i dnes fungujúca ambulancia. Turisti môžu vidieť dom, do ktorého umiestnil M. Kukučín dej románu Dom v stráni.

Kamenárska škola v Pučišči

Vidova gora (778 m) je najvyššia hora na Brači.

Ponúkané pobyty

So psom pri pláži Zlatni rat B33_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
56.3 EUR
2 osoba / 1 noc