máte otázku

Ostrov Korčula

Ostrov Korčula
Chorvátsko, Južná Dalmácia
Korčuľa

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Ostrov Korčula

Najmenšou a najľudnatejšou časťou Chorvátska je Južná Dalmácia. Je charakteristická slnečnými, suchými a veľmi horúcimi letami. Práve čisté pláže sú pýchou tejto oblasti a najviac lákajú turistov do tejto časti Chorvátska. Väčšina z nich je štrkovitá, no nájdete tu aj skalnaté či pieskové pláže. Ako väčšina dovolenkových destinácií aj južná časť Chorvátska poskytuje širokú ponuku športových a rekreačných možností.

Chorváti sa radia medzi ľudí s južanským temperamentom, čoho dôkazom je aj množstvo festivalom a trhov, ktoré sa konajú počas letných mesiacov práve v tejto destinácií. Určite si práve v tejto časti Chorvátska nájdete pre svoju pohodu práve to čo hľadáte. Či už je to kľud spojený s vylihovaním na krásnych plážach, alebo aktívna dovolenka spojená s nákupmi, obhliadkami pamiatok, či pestrým nočným životom.

Korčuľa patrí k najviac zachovaným mestám Stredomoria. Je tradičným kultúrnym a turistickým centrom. Patrí k najslnečnejším častiach Chorvátska aj vďaka čomu ju turisti veľmi radi navštevujú.

Pláže pre psov

V Južnej Dalmácií môžete navštíviť každú z pláží v okolí mestečka Slano pri Dubrovníku.

Stojí za to vidieť...

Korčuľa je oblasť s viacerými kultúrnymi  a historickými pamiatkami. Už len v centre sa nachádza až 9 kostolov. Na námestí stojí katedrála sv. Marka.

Do dnešnej doby sa tu udržala tradícia rytierskych hier. Najznámejšia je 4 storočia stará hra Moreška, spektakulárny dynamický tanec s mečmi, ktorý v lete môžu turisti zhliadnuť pred mestskými hradbami.

historické pamiatky:

Kostol Sv. Petra – zo 14. storočia s renesančnými prvkami  
Opatský palác s opatskou klenotnicou – postavený s prvkami od renesancie po baroko
Mestské múzeum v paláci Gabrielistov

Palác Arnerov  - obsahuje diela miestneho sochára Frana Krsiniće
Rodný dom cestovateľa Marca Pola

Ponúkané pobyty