máte otázku

Ostrov Krk, Baška

Ostrov Krk, Baška
Chorvátsko, Krk
Baška

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Ostrov Krk, Baška

Ostrov Krk sa nachádza v Kvarnerskom zálive. S rozlohou 409,9 km2 je najväčším jadranským ostrovom. Ako jeden z mála chorvátskych ostrovov je Krk s pevninou spojený mostom. Okolo Krku sa nachádza asi dvadsať menších ostrovov, ostrovčekov a skalných útesov.

Krk je tiež najsevernejšie položeným obývaným ostrovom v stredozemí vôbec. Obyvatelia sa živia prevažne rybárstvom, námorníctvom, výrobou lodí, poľnohospodárstvoma turizmom. Ostrov Krk učaroval už starým Rimanom - tí ho nazvali Zlatým ostrovom (Insula aurea). Pre turistov je ostrov zaujímavý kultúrnymi, historickými pamiatkami a hlavne dominantným komplexom katedrál.

Baška je mesto, ktoré sa nachádza na juhovýchode ostrova Krk a je to zároveň najznámejšie letovisko na tomto ostrove. Ako každé typické dalmatínske mesto, aj Baška si zachovala svoj historický vzhľad v podobe úzkych uličiek a domov vystavaných natesno  jeden vedľa druhého.

 Najväčšie lákadlo Bašky je pláž (Rajská pláž), ktorej dĺžka je 2km.  Jemný piesok na pláži a pozvoľný vstup do mora lákajú predovšetkým rodiny s malými deťmi. Pláž bola vyznamenaná Modrou vlajkou.  Pôsobivý je výhľad na hradbu Velebitu na protiľahlej pevnine a na majestátny ostrov Prvić. Na pláži je mnoho zariadení pre zábavu a šport, napr. tobogán. Okrem nej je tu ďalších asi 30 pláží z jemného štrku.

Baška ponúka širokú ponuku vodných športov, predovšetkým potápanie, podmorský rybolov, windsurfing, jachting, ďalej tenis, bowling, minigolf, stolný tenis.

Toto turistické mestečko je známe aj tým, že má niekoľko historických pamiatok a zaujímavú architektúru. Okolo roku 1100 tu bol vybudovaný národný pomník chorvátskej kultúry Baščanska ploča (Bašská platňa). Okrem nej sa tu nachádza niekoľko ďalších pamiatok a pomníkov, ktoré svedčia o bujnej minulosti tohto mesta i samotného ostrova.

V starom meste sa môžete prechádzať úzkymi, kľukatými uličkami. Počas leta prebiehajú v Baške rybárske večery s tradičnou chorvátskou hudbou.

Pláže pre psov

Na ostrove Krk môžete so svojím domácim miláčik navštíviť nasledujúce pláže - Pláže pre psov Koralj, Redagara a pláž v zátoke Dražice v meste Krk, pláž pre psov pri majáku v meste Šilo, Redagara v meste Krk, Kijac v Njiviciach, Mala Krasa v Punate, pláž pre psov Vela plaža v meste Baška, ostatné pláže pre psov na ostrove Krk, ktoré nemajú Modrú vlajku.

Stojí za to vidieť...

Baška je tiež známa svojou architektúrou, množstvom kultúrno-historických pamiatok a tiež okolitými výletnými miestami. Okolo roku 1100 tu bol vybudovaný národný pomník chorvátskej kultúry Baščanska ploča (Bašská platňa). Okrem nej sa tu nachádza niekoľko ďalších pamiatok a pomníkov, ktoré svedčia o bujnej minulosti tohto mesta i samotného ostrova. Navštívte kostol sv. Trojice (je to najväčší kostol  v okolí Bašky, postavený v barokovom štýle na začiatku 18.storočia), kostol sv. Ivana Krstiteľa (prvý kostol v tomto kraji postavený v 11.storočí), kostol Matky Božej na Gorici (postavený začiatkom 15.storočia, známy svojim zvonom z roku 1594) a množstvo ďalších pamiatok.

Ponúkané pobyty