máte otázku

Ostrov Krk, Klimno

Ostrov Krk, Klimno
Chorvátsko, Krk
Klimno

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Ostrov Krk, Klimno

Ostrov Krk sa nachádza v Kvarnerskom zálive. S rozlohou 409,9 km2 je najväčším jadranským ostrovom. Ako jeden z mála chorvátskych ostrovov je Krk s pevninou spojený mostom. Okolo Krku sa nachádza asi dvadsať menších ostrovov, ostrovčekov a skalných útesov.

Krk je tiež najsevernejšie položeným obývaným ostrovom v stredozemí vôbec. Obyvatelia sa živia prevažne rybárstvom, námorníctvom, výrobou lodí, poľnohospodárstvoma turizmom. Ostrov Krk učaroval už starým Rimanom - tí ho nazvali Zlatým ostrovom (Insula aurea). Pre turistov je ostrov zaujímavý kultúrnymi, historickými pamiatkami a hlavne dominantným komplexom katedrál.

Klimno je tické, romantické, malé mestečko ozdobené krásnym kostolom zo 14 storočia, kostolom svätého Klementa, ktorému vďačí za svoje meno. Kostol je dobre známy svojím krásnym reliéfom oltáru, ktorý je chránený ako národné kultúrne dedičstvo.

Klimno je osadou v južnej časti krásnej zátoky Soline na ostrove Krk. Má nádherný prístav, ktorý je pomerne malý, preto tam môžete vždy „niečo“ vidieť. Priamo na móle kotvia loďky, zatiaľ čo veľké musia kotviť pred prístavom. Prístav poteší určite každého, kto sa cíti dobre na vode.
Toto malé turistické mestečko má aj niekoľko pláží, jedna sa nachádza oproti centra mesta; Je to kamienková pláž vybavená sprchovým kútom, taktiež sa tam nachádzajú aj prezliekacie kabíny, rampy pre osoby so zdravotným postihnutím, volejbalové ihrisko i detské ihrisko .. Na pláži je možné prenajať si  ležadlá, slnečníky a vodné bicykle.

Pláže pre psov

Na ostrove Krk môžete so svojím domácim miláčik navštíviť nasledujúce pláže - Pláže pre psov Koralj, Redagara a pláž v zátoke Dražice v meste Krk, pláž pre psov pri majáku v meste Šilo, Redagara v meste Krk, Kijac v Njiviciach, Mala Krasa v Punate, pláž pre psov Vela plaža v meste Baška, ostatné pláže pre psov na ostrove Krk, ktoré nemajú Modrú vlajku.

Stojí za to vidieť...

V Klime si určite nenechajte újsť kostol svätého Klementa zo 14. storočia.
V neďalekých destináciách vás môže zaujať následovné : V Čižiči by ste mali navštíviť malú kaplnku Sv. Antona. Zaujímavé sú aj zrúcaniny z 16. Storočia, taktiež sa nachádzajú v obci: Jedná sa o kostol sv. Petra, ktorý tu leží v troskách. Len 4 km od obce, v ideálnej vzdialenosti na prechádzku, pri dedinke Rudice, je pozoruhodná jaskyňa neďaleko Bišerujka.

Ponúkané pobyty

Pobyt v privátnych apartmánoch B24_02

Počet dní: 2 | nocí: 1
37.8 EUR
2 osoby / 1 noc