máte otázku

Ostrov Krk, Njivice

Ostrov Krk, Njivice
Chorvátsko, Krk
Njivice

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Ostrov Krk, Njivice

Ostrov Krk sa nachádza v Kvarnerskom zálive. S rozlohou 409,9 km2 je najväčším jadranským ostrovom. Ako jeden z mála chorvátskych ostrovov je Krk s pevninou spojený mostom. Okolo Krku sa nachádza asi dvadsať menších ostrovov, ostrovčekov a skalných útesov.

Krk je tiež najsevernejšie položeným obývaným ostrovom v stredozemí vôbec. Obyvatelia sa živia prevažne rybárstvom, námorníctvom, výrobou lodí, poľnohospodárstvoma turizmom. Ostrov Krk učaroval už starým Rimanom - tí ho nazvali Zlatým ostrovom (Insula aurea). Pre turistov je ostrov zaujímavý kultúrnymi, historickými pamiatkami a hlavne dominantným komplexom katedrál.

Njivice, pôvodne malé rybárske mestečko sa za posledných 25 rokov zmenilo na turistické mestečko. Njivice ležia v západne časti ostrova KRK pozdĺž zálivu Kijac. Krásne pláže, výnimočne modré more a mierna klíma sú lákadlom pre mnoho turistov.
Pláže sú kamienkové alebo kamenisté, s upravenými miestami pre slnenie. Smrekové lesy siahajú často až k moru a preto tu možno nájsť malé zátoky. V malebných zátokách, skrytí pred okolím bujnými zelenými porastmi borovíc si užijete pokojné kúpanie.

Mestečko ponúka všestranné športové možnosti, množstvo kultúrnych a spoločenských akcií. Môžete tu vykonávať nespočetné množstvo vodných športov, využiť požičovne bicyklov a vyraziť na výlet po miestnych cyklistických cestách alebo sa vyblázniť pri jazde na nafukovacom banáne ťahaným motorovým člnom.
Dodržujú sa tu početné ľudové tradície, takže sa určite môžete stretnúť s rybárskymi slávnosťami či vystúpením folklórnych skupín. Milovníci gastronómie sa môžu tešiť na početné špeciality a delikatesy v reštauráciách "Plava Terasa" a "Stari Ribar" alebo v krčmičke "Rivic".

Pláže pre psov

Na ostrove Krk môžete so svojím domácim miláčik navštíviť nasledujúce pláže - Pláže pre psov Koralj, Redagara a pláž v zátoke Dražice v meste Krk, pláž pre psov pri majáku v meste Šilo, Redagara v meste Krk, Kijac v Njiviciach, Mala Krasa v Punate, pláž pre psov Vela plaža v meste Baška, ostatné pláže pre psov na ostrove Krk, ktoré nemajú Modrú vlajku.

Stojí za to vidieť...

Odporúčame podniknúť výlet do starej dediny Dobrinj s typickými starobylými domami alebo si užiť kúpeľ v liečivom bahne v zátoke Soline, ktorá je voľne prístupná. Blízka Vápniková jaskyňa Biserujka je veľmi príjemným zakončením aktívneho dovolenkového popoludnia. 
Zaujímavá je i návšteva VRBNIKA. Leží na východnej strane ostrova, prilepený na strmom 50-metrovom vápencovom brale. Patrí k najmalebnejšiemu mestečku na ostrove Krk. Strmé skalné steny v zátoke sú zaujímavé pre potápačov.

Z hrozna, ktoré sa dorába v okolitých viniciach tu vraj robia najlepšie víno ostrova..

Ponúkané pobyty

Pobyt v mestečku Njivice B36_01

Počet dní: 8 | nocí: 7
245 EUR
apartmán A2 / noc