máte otázku

Ostrov Krk, Šilo

Ostrov Krk, Šilo
Chorvátsko, Krk
Šilo

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Ostrov Krk, Šilo

Ostrov Krk sa nachádza v Kvarnerskom zálive. S rozlohou 409,9 km2 je najväčším jadranským ostrovom. Ako jeden z mála chorvátskych ostrovov je Krk s pevninou spojený mostom. Okolo Krku sa nachádza asi dvadsať menších ostrovov, ostrovčekov a skalných útesov.

Krk je tiež najsevernejšie položeným obývaným ostrovom v stredozemí vôbec. Obyvatelia sa živia prevažne rybárstvom, námorníctvom, výrobou lodí, poľnohospodárstvoma turizmom. Ostrov Krk učaroval už starým Rimanom - tí ho nazvali Zlatým ostrovom (Insula aurea). Pre turistov je ostrov zaujímavý kultúrnymi, historickými pamiatkami a hlavne dominantným komplexom katedrál.

Šilo, mestečko, prístav a malé letovisko na severovýchodnej strane ostrova Krk, oproti Crikvenickej riviére, s ktorou je spojené trajektovou dopravou. Šilo leží v zátoke Stipanja, ktorú z východu uzatvára polostrov Šilo (na myse je maják), a tak je chránené pred východnými a južnými vetrami.  S takmer nedotknutou prírodou, uspokojí každého návštevníka, ktorý hľadá svoju vlastnú zátoku a kľud.

Priamo v Šile je pekná pláž Pećine z piesku a jemných kamienkov, ktorá je vhodná aj pre malé deti. Táto pláž bola vyznamenaná tzv. Modrou vlajkou. Ďalšie pláže sú skalnaté, miestami doplnené betónovými plošinami na slnenie.

V tomto kľudnom prostredí je možné aj surfovať, veslovať či plachtiť. Ubytovanie v Šile je možné v súkromných zariadených apartmánoch či vilkách vzdialených 50-450 m od pláže.

V Šile aj počas najvyššej sezóny nájdete pokoj a pohodu, keďže tu dovolenkuje priemerný počet turistov. Niekoľko miestnych reštaurácií tu ponúka svoje služby formou celodenného stravovania a nechýbajú ani špeciality domácej a medzinárodnej kuchyne, miestne vína a olivový olej. 
Pre zábavu turistov sú poriadané vystúpenia folklórnych skupín, ľudové zábavy a podobne. V okolitých miestach je možné prehliadnuť si starobylé kostolíky

V letovisku je možné zaistiť si kotvenie rekreačnej loďky a príslušné formality tu vybavia miestne prístavné správy. Tunajšie more poskytuje okrem príjemného kúpania a opaľovania sa aj možností rybárčenia, potápania a v blízkosti sú i tenisové kurty, voleyball a futbal. Členité pobrežie a zaujímavý podmorský svet uspokoja i potápačov.

Pláže pre psov

Na ostrove Krk môžete so svojím domácim miláčik navštíviť nasledujúce pláže - Pláže pre psov Koralj, Redagara a pláž v zátoke Dražice v meste Krk, pláž pre psov pri majáku v meste Šilo, Redagara v meste Krk, Kijac v Njiviciach, Mala Krasa v Punate, pláž pre psov Vela plaža v meste Baška, ostatné pláže pre psov na ostrove Krk, ktoré nemajú Modrú vlajku.

Stojí za to vidieť...

V okolitých miestach je možné prehliadnuť si starobylé kostolíky. V neďalekom mestešku Dobrinj stojí za návštevu etnografické múzeum a v Rudine je zujímavá jaskyňa Biseruljka. 8 km vzdialená zátoka Klimno ponúka kúpanie na mäkkých plážach s liečivým pieskom a bahnom.

 Keďže Šilo sa nachádza len pár kilometrov od Crikevnickej riviéry, v hlavnej sezóne sa tam môžete dostať len za pár minút. Rýchla loď premáva každých 15 minút ale aj po dohovore. Na prechádzku alebo na bicykli odporúčame smer k pozostatkom rímskej vily. 10 minú pešo alebo na bicykli, za vilou sa nachádza prekrásna zátoka Murvenice, má nádhernú pláž s krištáľovo čistým morom.

Ponúkané pobyty

37.8 EUR
2 osoby / 1 noc