máte otázku

Ostrov Krk, Soline

Ostrov Krk, Soline
Chorvátsko, Krk
Soline

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Ostrov Krk, Soline

Ostrov Krk sa nachádza v Kvarnerskom zálive. S rozlohou 409,9 km2 je najväčším jadranským ostrovom. Ako jeden z mála chorvátskych ostrovov je Krk s pevninou spojený mostom. Okolo Krku sa nachádza asi dvadsať menších ostrovov, ostrovčekov a skalných útesov.

Krk je tiež najsevernejšie položeným obývaným ostrovom v stredozemí vôbec. Obyvatelia sa živia prevažne rybárstvom, námorníctvom, výrobou lodí, poľnohospodárstvoma turizmom. Ostrov Krk učaroval už starým Rimanom - tí ho nazvali Zlatým ostrovom (Insula aurea). Pre turistov je ostrov zaujímavý kultúrnymi, historickými pamiatkami a hlavne dominantným komplexom katedrál.

História mesta Soline na ostrove Krk začala už v roku 1230. Názov je odvodený od Saline, slaniská, ktoré tu bol už v rímskych dobách. Soline sa teší mnohým turistom a ponúka hlavne pokoj a relaxáciu. Nájdete tu príjemné reštaurácie a kaviarne.

Takmer uzavretý záliv Soline v severovýchodnej časti pobrežia Krku má pekné piesočnaté pláže.  Pláž v tejto oblasti je veľmi pozvoľná a vhodná tak aj pre rodiny s deťmi. More je v týchto miestach plytké. Od brehu môžete ísť až 50 m a stále dosahujete na dno. Maximálna hĺbka je len 3 m a more je tu o 2-3 stupne teplejšie ako v okolitých zátokách.

Asi najznámejšia je pláž Komoriska Meline s jemným pieskom. V jej západnej časti sa nachádza slané liečivé bahno.  Liečivé bahno z tejto oblasti sa stalo stredobodom pre mnohých turistov, ktorí sem kvôli nemu chodí. Bahno pôsobí predovšetkým na bolesti kĺbov, kostí a reumu. Skúste si tak užiť túto zaujímavú atrakciu a pomažte sa týmto bahnom, ktoré blahodárne pôsobí na vaše telo a spoznajte tak trochu inú dovolenku v Chorvátsku

Pláže pre psov

Na ostrove Krk môžete so svojím domácim miláčik navštíviť nasledujúce pláže - Pláže pre psov Koralj, Redagara a pláž v zátoke Dražice v meste Krk, pláž pre psov pri majáku v meste Šilo, Redagara v meste Krk, Kijac v Njiviciach, Mala Krasa v Punate, pláž pre psov Vela plaža v meste Baška, ostatné pláže pre psov na ostrove Krk, ktoré nemajú Modrú vlajku.

Stojí za to vidieť...

Pre milovníkov histórie a architektúry si určite nenechajte ujsť prehliadku farského kostola sv. Jakuba (Sveti Jakov), ktorý bol pôvodne postavený v 15. storočí, a do dnešnej podoby bol upravený v 19. storočí. No krásne okolie s taktiež zaujímavými pamiatkami či atrakciami môžete navštíviť v neďalekých mestách Klimno, Cizici, Melina...

Ponúkané pobyty

Pobyt v liečivom bahne B41_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
37.8 EUR
2 osoby / 1 noc