máte otázku

Ostrov Lastovo

Ostrov Lastovo
Chorvátsko, Južná Dalmácia
Lastovo

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Ostrov Lastovo

Najmenšou a najľudnatejšou časťou Chorvátska je Južná Dalmácia. Je charakteristická slnečnými, suchými a veľmi horúcimi letami. Práve čisté pláže sú pýchou tejto oblasti a najviac lákajú turistov do tejto časti Chorvátska. Väčšina z nich je štrkovitá, no nájdete tu aj skalnaté či pieskové pláže. Ako väčšina dovolenkových destinácií aj južná časť Chorvátska poskytuje širokú ponuku športových a rekreačných možností.

Chorváti sa radia medzi ľudí s južanským temperamentom, čoho dôkazom je aj množstvo festivalom a trhov, ktoré sa konajú počas letných mesiacov práve v tejto destinácií. Určite si práve v tejto časti Chorvátska nájdete pre svoju pohodu práve to čo hľadáte. Či už je to kľud spojený s vylihovaním na krásnych plážach, alebo aktívna dovolenka spojená s nákupmi, obhliadkami pamiatok, či pestrým nočným životom.

Oblasť Lastovo je súčasťou súostrovia Lastovo, ktoré sa skladá zo 46 ostrovov s cca 1250 obyvateľov. Lastovo je pre turistov príťažlivé najmä priezračným blankytným morom, vysokým počtom slnečných dní v roku a okruhliakovými plážami.

Pláže pre psov

V Južnej Dalmácií môžete navštíviť každú z pláží v okolí mestečka Slano pri Dubrovníku.

Stojí za to vidieť...

Lastovo je ideálny ostrov pre milovníkov prírody, plachtenia, rybolova i tradičnej chorvátskej kuchyne .

Pre turistov poskytuje krásne pláže, jaskyne, podmorské skalné útesy.

festival „Lastovo ostrov hudby“ - koná začiatkom augusta. Na festivale hrajú domáce a medzinárodné hviezdy etno, džezovej a rockovej hudby.

Ostrov je trajektnými linkami spojený so Splitom, Hvarom a Korčulou, čo poskytuje kopec možností pre milovníkov histórie a kultúry.

Ponúkané pobyty