máte otázku

Ostrov Lopud

Ostrov Lopud
Chorvátsko, Južná Dalmácia
Lopud

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Ostrov Lopud

Najmenšou a najľudnatejšou časťou Chorvátska je Južná Dalmácia. Je charakteristická slnečnými, suchými a veľmi horúcimi letami. Práve čisté pláže sú pýchou tejto oblasti a najviac lákajú turistov do tejto časti Chorvátska. Väčšina z nich je štrkovitá, no nájdete tu aj skalnaté či pieskové pláže. Ako väčšina dovolenkových destinácií aj južná časť Chorvátska poskytuje širokú ponuku športových a rekreačných možností.

Chorváti sa radia medzi ľudí s južanským temperamentom, čoho dôkazom je aj množstvo festivalom a trhov, ktoré sa konajú počas letných mesiacov práve v tejto destinácií. Určite si práve v tejto časti Chorvátska nájdete pre svoju pohodu práve to čo hľadáte. Či už je to kľud spojený s vylihovaním na krásnych plážach, alebo aktívna dovolenka spojená s nákupmi, obhliadkami pamiatok, či pestrým nočným životom.

Lopud má priaznivé klimatické podmienky. Má vlastné zdroje vody. Pre ostrov sú príznačné kamenné domy, obklopené väčšinou záhradami s palmami, pomarančovníkmi a ďalším subtropickým rastlinstvom. Toto zaujímavé letovisko ponúka veľa možností ako stráviť príjemnú dovolenku.

Pláže pre psov

V Južnej Dalmácií môžete navštíviť každú z pláží v okolí mestečka Slano pri Dubrovníku.

Stojí za to vidieť...

Najstaršie pamiatky na ostrove sú zrúcaniny niekoľkých stredovekých kostolíkov -  sv.Petra, sv. Mikuláša, sv. Eliáša a sv.Jána.

Taktiež je tu františkánsky kláštor.

Milovníkom histórie odporúčame vycestovať do neďalekého Dubrovníka, kde si určite prídu na svoje.

Ponúkané pobyty