máte otázku

Ostrov Pag

Ostrov Pag
Chorvátsko, Severná Dalmácia
Ostrov Pag

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Ostrov Pag

Severná Dalmácia sa nachádza medzi Karlobagom a mysom Zečevo. Severnú časť tohto kraja môžeme charakterizovať ako ľudoprázdnu, skalnatú pustinu. Je tvorená úzkym pásom pobrežia medzi morom a svahmi Velebitu. Sever pripomína mesačnú krajinu. Skvostom tejto oblasti sú Plitvické jazerá. Nachádzajú sa tu aj národné parky Kortani a Krka.

Naopak južná oblasť patrí k najznámejším turistickým oblastiam Jadranu. Zahŕňa veľký počet ostrovov. Väčšina oblasti Severnej Dalmácie sa pýši peknými kamienkovými plážami, borovicovými lesmi, čistým morom, výbornými podmienkami pre vodné športy, pokoj a nádhernú prírodu.

Väčšina letovísk poskytuje ideálne prostredie pre oddych a relax na pláži. Noci sú zase typické rušným životom.

Čo sa týka histórie, Severná Dalmácia ponúka mnbožstvo kultúrnych a stavebných pamiatok, predovšetkým v románskom štýle.

Ostrov Pag je známy výrobou tradičnej pašskej čipky a vynikajúceho ovčieho syra. Mesto Pag je centrom ostrova s rozvinutým historickým jadrom, prekrásnymi pevnosťami a vežami, ktoré dýchajú zaujímavou minulosťou. Ostorv odporúčame pre turistov, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku, no svojimi čistými plážami, vzduchom a službami ulahodí aj tým, ktorí si chcú odýchnuť.

Pláže pre psov

Ostrov Pag – na pláži v rámci kempu Straško je zariadená pláž pre psov, je tu k dispozícii sprcha pre psov a pitná voda, ďalej môžete využiť aj pláž v osade Šimuni

Stojí za to vidieť...

Novaljha - turistické centrum severného Pagu  Pôvodne tam stála rímska osada, z ktorej ostalo zopár starobylých pamiatok. Jedna z najväčších je antický podzemný vodovod, tzv. Talianová diera. Podzemný vodovod je po celej dĺžke vytesaný v kameni ľudskými rukami a dlhý je 1042 m. Dnes je vodovod predovšetkým turistická atrakcia.

Kostol sv. Juraja – každý rok sa koná púť do kostola Nanebevzatia Panny Marie v súčasnom Pagu.

Botanická rezervácia divých olivovníkov – nachádza sa tu asi 80000 olivových stromov, medzi ktorými vyniká asi 500 divokých olivovníkov vysokých 5 až 8 metrov, ktorých priemerný vek bol odbornými výskumami odhadnutý na 1000 rokov. Tie najstaršie však maj aj viac ako 1500 rokov. Táto oblasť divých olivovníkov je jediná svojho druhu na Jadrane a má veľkú botanickú cenu, vďaka svojej charakteristike je od roku 1963 chránená a bola vyhlásená za botanickú rezerváciu.

Slana je väčšia zátoka. Nachádza sa v severozápadnej časti ostrova. Vnútri zátoky Slana sú rozľahlé a mimoriadne pekné piesočné pláže. Obzvlášť impresívne sú rovné, holé skaly, ktoré vyvstávajú príkro z mora.

Kolanu môžete ísť navštíviť Etnografické múzeum

Ponúkané pobyty

Pobyt v kempe Straško B10_01

Počet dní: 8 | nocí: 7
339 EUR
4 osoby / 7 nocí