máte otázku

Ostrov Rab,Lopar

Ostrov Rab,Lopar
Chorvátsko, ostrov Rab
Lopar

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Ostrov Rab,Lopar

Ostrov  Rab, pravdepodobne jeden z najkrajších ostrovov Chorvátska sa nachádza v Chorvátsku medzi ostrovmi Krk a Pag. Z pevniny sa dá na ostrov pohodlne dostať trajektom.

Rab je označovaný aj ako ostrov slnka. Zároveň je ostrovom dvoch tvárí - od pevniny je vidieť len pustú skalnatú časť, no zvyšok je po celý rok zelený. Je tu množstvo lesíkov, pláží, romantických zákutí a útulných domov. Nájdete tu tiež rušné strediská s komplexnými službami i pre najnáročnejších turistov. Turisti ho vyhľadávajú hlavne kvôli čistému ovzdušiu a vysokému počtu slnečných dní v roku. Spolu s historickými pamiatkami je ideálnym miestom pre trávenie dovolenky.

Lopar je turistické mestečko na ostrove Rab vzdialené 12 kilometrov od starého mesta Rab. Do Lopara sa môžete dostať trajektovými linkami Jablanac  – Mišnjak a Valbiska – Lopar.   Miestni obyvatelia sú zvlášť pyšní na zakladateľa štátu San Marino, kamenára pôvodom Loparana sv. Marina.

Mestečko je bohaté na početné piesočné pláže, ktoré lákajú početných turistov. Je ich až 22, z ktorých sú tri nudistické (Ciganka, Sahara a Stolac). Najznámejšia z nich je iste Rajská pláž, dlhá jeden a pol kilometra. Potvrdením jej kvality je modrá zástava, ktorú získala roku 2003. Nachádza sa v rušnejšej, pravej časti Loparu. Jemný piesok, veľká šírka, pozvoľné klesanie do mora a výborná vybavenosť robia túto pláž veľmi obľúbenou. Na jednej strane začína prístavom, tiahne sa popri lesíku s hotelovým komplexom, prechádza pozdĺž veľkého kempu a končí pri veľkých tobogánoch. Obkolesuje tak zátoku s plytkým dnom a množstvom vodných atrakcií. Popri pláži nájdeme množstvo barov, bufetov a reštaurácií. Vedľa veľkej pláže sa nachádza menšia piesočnatá pláž.        
Lopar je rozpoznateľný početnými zátokami, ktoré tiahnu pozdĺž pobrežia a umožňujú dokonalú dovolenku každej rodine. Pre lokálne obyvateľstvo je dôležitým odvetvím popri poľnohospodárstve turizmus, dobytkárstvo a rybolov. Charakteristika tohto malebného prímorského mestečka sú aj jeho početné reštaurácie s vrcholnou gastronomickou ponukou.

Pláže pre psov

Pláže pre psov na ostrove Rab nie sú natoľko známe, avšak oslovia vás svojou čistotou, krištáľovo čistým morom a krásnou stredozemnou vegetáciou.

Ostrov Krk - Pláže pre psov Koralj, Redagara a pláž v zátoke Dražice v meste Krk, pláž pre psov pri majáku v meste Šilo, Redagara v meste Krk, Kijac v Njiviciach, Mala Krasa v Punate, pláž pre psov Vela plaža v meste Baška, ostatné pláže pre psov na ostrove Krk, ktoré nemajú Modrú vlajku.

Ostrov Lošinj – vcelku na ostrove existuje osem pláží pre psov: pláž pre psov medzi mysom Madonna a plážou Veli Žal, ďalej pláž pre psov vzdialená iba zopár metrov od pláže Bojčić a mnohé iné.

Crikvenica – pláž pre psov pri Podvorskej pláži

Opatija - pláž pre psov niekoľko sto metrov od hotelu Adriatic (v smere Ičići) a Vášho psíka múžete vykúpať tiež na pláži Punta kolovi.

Ostrov Cres - Pláž Bijar- k dispozícii je tu sprcha pre psov a hygienické vrecúška, časť pláže v kempe Kovačine (pláž pre psov) a časť v kempe Slatine, pri ACI Marine Cres (prístav) a pri sídle Gavza

Rijeka - pláže pre psov v Brajdići, Kostrena a Ploče. Na Kantride je tiež zariadená pláž pre psov a k dispozícii sprcha pre psov a pitná voda

Stojí za to vidieť...

V Lopare, keď ide o pamätihodnosti, vynikajú Kostol sv. Jána Krstiteľa a Kostol Panny Márie. Oba kostoly sú stále otvorené tak pre občanov, ako aj pre ich hostí. V kostoloch sa v lete organizujú omše v cudzích jazykoch, tiež koncerty klasickej hudby a kláp. Kostol Panny Márie svoj deň oslavuje  8. septembra. Preto v tento deň obyvatelia organizujú najväčšiu feštu v roku známu pod názvom  Mala Gospa. 

Ponúkané pobyty

Pobyt na rajskej pláži B25_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
41 EUR
1 osoba / 1 noc