máte otázku

Ostrov Rab, Suha Punta

Ostrov Rab, Suha Punta
Chorvátsko, ostrov Rab
Suha Punta

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Ostrov Rab, Suha Punta

Ostrov  Rab, pravdepodobne jeden z najkrajších ostrovov Chorvátska sa nachádza v Chorvátsku medzi ostrovmi Krk a Pag. Z pevniny sa dá na ostrov pohodlne dostať trajektom.

Rab je označovaný aj ako ostrov slnka. Zároveň je ostrovom dvoch tvárí - od pevniny je vidieť len pustú skalnatú časť, no zvyšok je po celý rok zelený. Je tu množstvo lesíkov, pláží, romantických zákutí a útulných domov. Nájdete tu tiež rušné strediská s komplexnými službami i pre najnáročnejších turistov. Turisti ho vyhľadávajú hlavne kvôli čistému ovzdušiu a vysokému počtu slnečných dní v roku. Spolu s historickými pamiatkami je ideálnym miestom pre trávenie dovolenky.

Suha Punta je pokojné turistické letovisko na najzalesnenejšom mieste ostrova Rab, v dedinke Kampor, vzdialené od mesta Rab len 5 km. Ideálne miesto pre pokojnú dovolenku v prekrásnej prírode s malými romantickými plážami.

Pláže letoviska Suha Punta sú zväčša skalnaté. Sú vhodné hlavne pre plavcov, ktorých nudí prechádzať stovky metrov plytkou vodou. Tu stačí skočiť do vody a plávať. Okolo zálivu je množstvo plochých skál, navyše s vybetónovanými plochami, takže nie je problém sa na nich slniť. Príjemný relax zažijete aj v ihličnatom lesíku, ktorý lemuje pobrežie. Je pretkaný kilometrami chodníkov a dobre udržiavaný.

V turistickom stredisku Suha Punta môžeme nájsť tenisové kurty, minigolf, stolný tenis, ihrisko na volejbal, požičovňa bicyklov, ihrisko na plážové športy, veľké množstvo vodných športov a i.

Pláže pre psov

Ostrov Krk - Pláže pre psov Koralj, Redagara a pláž v zátoke Dražice v meste Krk, pláž pre psov pri majáku v meste Šilo, Redagara v meste Krk, Kijac v Njiviciach, Mala Krasa v Punate, pláž pre psov Vela plaža v meste Baška, ostatné pláže pre psov na ostrove Krk, ktoré nemajú Modrú vlajku.

Ostrov Lošinj – vcelku na ostrove existuje osem pláží pre psov: pláž pre psov medzi mysom Madonna a plážou Veli Žal, ďalej pláž pre psov vzdialená iba zopár metrov od pláže Bojčić a mnohé iné.

Crikvenica – pláž pre psov pri Podvorskej pláži

Opatija - pláž pre psov niekoľko sto metrov od hotelu Adriatic (v smere Ičići) a Vášho psíka múžete vykúpať tiež na pláži Punta kolovi.

Ostrov Cres - Pláž Bijar- k dispozícii je tu sprcha pre psov a hygienické vrecúška, časť pláže v kempe Kovačine (pláž pre psov) a časť v kempe Slatine, pri ACI Marine Cres (prístav) a pri sídle Gavza

Rijeka - pláže pre psov v Brajdići, Kostrena a Ploče. Na Kantride je tiež zariadená pláž pre psov a k dispozícii sprcha pre psov a pitná voda

Stojí za to vidieť...

Neďaleké destinácie, ktoré by ste pri pobyte v Suhe Punte mali vidieť sú : Stara Baška (22km), Senj (29km), Osor (27km), Cres (33km) Baška (23km), Sjeverni Velebit (23km), Punat (29km), ostrov Lošinj (31km), ostrov Cres (28km).

V meste Rab si môžete vychutnať množstvo kultúrnych a historických pamiatok (veža a kostol sv. Kristofora, pozostatky kostola a kláštora sv. Ivana Evangelistu, kláštor sv. Andrija, kláštor sv. Antuna Opata, námestie Municipium Arbe...).

Krásne výlety môžete podniknúť do blízkeho okolia - pohorie Velebit (Park prírody), z neho sa ponúkajú nezabudnuteľné výhľady, poldenné i celodenné výlety loďou spojené s ochutnávkou miestnych špecialít, Plitvické jazerá ( Národný park) z 16 nádhernými jazerami a takmer stovkou úchvatných vodopádov a mnoho ďalších možností.

Ponúkané pobyty

Apartmány na ostrove Rab B09_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
67.5 EUR
apartman 2 os /1 noc