máte otázku

Poreč

Poreč
Chorvátsko,Istria
Poreč

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Poreč

     Istria je svojou rozlohou, ktorá predstavuje 4000km2,najväčším poloostrovom Jadranského mora. Nachádza sa na západe Chorvátska medzi Tersrským a Kvarnerským zálivom. Turisticky je tento poloostrov najvyspelejšou časťou Chorvátska. Patrí k najrozvinutejším turistickým oblastiam v Európe.

   Mestá, ktoré sa tu nachádzajú, sa vyznačujú stredomorskou architektúrou, ktorá sa podobá Taliansku, nakoľko bol tento poloostrov pod dlhodobou nadvládou Benátok.

   Vnútrozemie je využívané hlavne na pestovanie vínnej révy. Nemenej dôležitým zdrojom príjmu pre domácich je taktiež rybolov.

  Zaujímavosťou danej oblasti je sfarbenie hornín, z ktorých pozostáva. Rozčleňuje sa na 3 celky. Do nadmorskej výšky 450m sa dvíha vápencová vrchovina, ktorú tvorí červenkastá pôda –terra rossa, podľa čoho sa aj táto časť Istrie nazýva „Červenou Istriou“. Stred poloostrova obsahuje horniny žltohnedej až sivej farby, aj preto sa táto oblasť nazýva „Žltá Istria“. Najvyššie položené oblasti Istrie siahajú až do nadmorskej výšky 1400m. Túro časť tvoria svetlé vápence podľa čoho sa táto časť Istrie nazýva „Biela Istria“

    Poreč je dlhodobo  jedným z hlavných turistických stredísk v Chorvátsku. Nachádza sa na západnom pobreží Istrie. V súťaži o „modrý kvet“-najlepšie mesto na Jadranskom pobreží, sa mu podarilo 7 krát za sebou získať tento titul.

Pláže pre psov

      V Poreči nájdete psie pláže v rezorte „Stari Červar“, v zátoke vedľa hotela „Laguna Materada“, využiť môžete pláž Blue Moon, časť pláže v zátoke kempu Bijela, pláž kempu Istra.
 

Poznámka: zákaz vstupu psov na všetky pláže, ktoré majú Modrú vlajku.

Stojí za to vidieť...

           Určite si nenechajte újsť návštevu Eufraziovej baziliky zo 6.storočia, ktorá je súčasťou byzantského umenia a je zapísaná do zoznamu svetového kulturného dedičstva organizácie UNESCO.

         Taktiež tu nájdete aj 2 paláce – gotický palác Zuccatobarokový palác Sinčicu.  Historicky významná aj aj tzv. Snemovňa-Sabornica.

         Staré mesto pôsobí veľmi príjemne, veselú a uvoľnenú atmosféru mu dodávajú staré, farebné obytné domy. Hlavná mestská promenáda sa nachádza na Dekumanskej ulici, na ktorej nájdete aj Dom kanonikov z 13. storočia. Okrem neho tu môžete zhliadnuť vlastivedné múzeum, bohaté na historické exponáty mesta alebo rozličné etnografické zbierky. Dekumanská ulica vás dovedie až k námestiu Marafor, kde sa nachádzajú zvyšky Neptúnovho a Marsovho chrámu z 1. storočia.

Ponúkané pobyty

Apartmány Lanterna A s polpenziou B19_02

Počet dní: 2 | nocí: 1
30 EUR
1 osoba / noc
31.32 EUR
apartmán 2 os. / noc

Apartmány pri Poreči B18_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
32.85 EUR
apartman 4 os / noc

Pobyt v apartmánoch so psom B19_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
114 EUR
apartmán A3 / 5 nocí

Pobyt pri zelenej lagúne B07_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
234.36 EUR
1 osoba / 7 nocí