máte otázku

Portorož

Portorož
Slovinsko
Portorož

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Portorož

Portorož, najjužnejšie mesto slovinského pobrežia neďaleko hraníc s Chorvátskom, patrí k najslnečnejším a najtepleším miestam Slovinska s najdlhšou turistickou tradíciou. 

Portorož - "Portor Rose" znamená v preklade "prístav ruží". Aj keď od čias, keď miestny kostol takto pomenovali námornej obchodníci, uplynulo veľa vody, napriek tomu im aj dnes dáte za pravdu. Stále Portorož vyniká krásnou parkovou úpravou s množstvom kvetov, najmä ruží.  

Dnes je Portorož najväčšie a najlepšie vybavené slovinské letovisko a klimatické kúpele. Mesto neponúka pamiatky, ale možnosť zábavy pre každý deň. V sezóne to tu žije dlho do ranných hodín.

Vyhlásené sú aj tunajšie pláže, ktoré sú na rozdiel od zvyšku slovinského pobrežia, ktoré je skalnaté a kmenité, piesčité a majú pozvoľný vstup do mora. Pláž ponúka okrem kúpania aj aktivity ako je volejbal či windsurfing. Môžete si tu požičať loďku, plachetnicu, vodný skúter a nafukovací banán. Na svoje si tu prídu aj milovníci potápania.

V meste Portorož si môžete tiež zahrať aj minigolf či navštíviť aquapark Laguna Bernardin . V letovisku sú inak len hotely a moderné stavby všetkého druhu. 
 

 

Do Slovinska so psom

V Slovinsku je zvykom, že pes sa na prechádzke pohybuje na vodítku. Náhubok nie je striktne vyžadovaný, ale pokiaľ by ste chceli využiť hromadnú dopravu , radšej košík svojmu psíkovi nasaďte. Sáčky je nevyhnutné nosiť so sebou, je považované za samozrejmosť, že majiteľ po svojom psovi uprace. V niektorých mestách  sú časti parku vyhradené pre psíčkarov, tie sú označené, inde psa z vodítka nepúšťajte.

Napríklad lúka je považovaná za poľnohospodársky obrábaný priestor, na ktorom sa pestuje tráva ako krmivo pre poľnohospodárske zvieratá, venčenie psa na takom mieste by toto cenné krmivo mohlo znehodnotiť. 

V niektorých oblastiach sú na pobehovanie psov na poľnohospodárskej pôde alergickí a za voľné pobehovanie psa v tomto prípade môže byť aj pokuta.

Stojí za to vidieť

V okolí mesta môžeme menovať niekoľko turistických zaujímavostí, ako napríklad Terst približne 21 km, Grado približne 24 km, Umag približne 11 km,Savudrija približne 7 km, Piran približne 2.4 km, Koper približne 11 km, Izola približne 6 km.
Kostol v Hrastovlje približne 24 km, Aquapark Laguna Bernardin približne 1.4 km, Grado Beach približne 23 km. 
Najzaujímavejší je fakultatívny výlet loďou do Benátok.
 

Ponúkané pobyty

Pobyt so psom vo Vile Park BS12_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
40 EUR
1 osoba / 1 noc
57 EUR
1 osoba / 1 noc
61.74 EUR
1 osoba / 1 noc
66 EUR
1 osoba / 1 noc
124 EUR
4 os / 1 noc