máte otázku

Primošten

Primošten
Chorvátsko, Severná Dalmácia
Primošten

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Primošten

Severná Dalmácia sa nachádza medzi Karlobagom a mysom Zečevo. Severnú časť tohto kraja môžeme charakterizovať ako ľudoprázdnu, skalnatú pustinu. Je tvorená úzkym pásom pobrežia medzi morom a svahmi Velebitu. Sever pripomína mesačnú krajinu. Skvostom tejto oblasti sú Plitvické jazerá. Nachádzajú sa tu aj národné parky Kortani a Krka.

Naopak južná oblasť patrí k najznámejším turistickým oblastiam Jadranu. Zahŕňa veľký počet ostrovov. Väčšina oblasti Severnej Dalmácie sa pýši peknými kamienkovými plážami, borovicovými lesmi, čistým morom, výbornými podmienkami pre vodné športy, pokoj a nádhernú prírodu.

Väčšina letovísk poskytuje ideálne prostredie pre oddych a relax na pláži. Noci sú zase typické rušným životom.

Čo sa týka histórie, Severná Dalmácia ponúka mnbožstvo kultúrnych a stavebných pamiatok, predovšetkým v románskom štýle.

Mesto Primošten považujú viacerí návštevníci za najkrajšie letovisko v Chorvátsku. Okolo obytných domčekov a hotelov je chodník, ktorý lemuje celý poloostrov.

Pláže pre psov

Neďaleko na Ostrove Pag sa nachádza pláži v rámci kempu Straško. Je zariadená pre psov, je tu k dispozícii sprcha pre psov a pitná voda, ďalej môžete využiť aj pláž v osade Šimuni

Stojí za to vidieť...

V Primoštene nájdete malebné vinice, pre ktoré je typické víno Babič, ktoré by ste mali určite ochutnať.

farský kostol sv. Juraja (Sveti Juraj) z 15. a 18. stor.- najdominatnejšia stavba Primoštenu

diskotéka Aurora – obrovská diskotéka s kapacitou až 3000 ľudí

Počas letných mesiacov sa tu konajú početné slávnosti: „Zvyky Primoštenu", rybárske noci, večery folklóru a dalmatínske ľudovej hudby.

Ponúkané pobyty