máte otázku

Rabac

Rabac
Chorvátsko, Istria
Rabac

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Rabac

Rabac, malé prístavné a rybárske mestečko ležiace na východnom pobreží Istrie je obľúbeným cieľom dovolenkárov, ktorých počet sa tu každým rokom  spolu s kvalitou služieb zvyšuje. Nachádza sa v krásnom zálive v blízkosti Labina.

Rabacký záliv zdobí piesková pláž s bujnou vegetáciou a vychádzkou pri mori, vhodnou aj na jazdu na bicykli, beh či korčuľovanie. Nachádza sa tu dostatok ubytovacích zariadení, ktoré si situované poväčšine na pobreží. Dobrú povesť si získavajú aj liečebné pobyty vykonávané v zimných mesiacoch.

Vďaka svojej polohe v zátoke Kvarnerského zálivu sa Rabac môže pýšiť čarovnými zákutiami, krásnymi plážami, ktoré obklopuje bujná vegetácia,  vďaka čomu  je vyhlásenou turistickou perlou Kvarneru. Vstup do vody je väčšinou plynulý, veľmi vhodný pre rodiny s deťmi.

Lákadlom je zaujímavý podmorský svet, neváhajte navštíviť potápačské safari. K dispozícii je taktiež aj aqua park, stolný tenis, mini golf, rybolov, potápanie, horská turistika, na svoje si prídu aj priaznivci vodných športov , napríklad windsurfingu .

Počas leta sa v tejto destinácii koná množstvo kultúrnych podujatí akým je napríklad regata, letný karneval či festival elektronickej hudby, čím  je tak mesto vyhľadávané prevažne mladšou generáciou.

Pláže pre psov

Rabac, rovnako tak Labin sú akoby stvorené pre dovolenku s vašimi štvornohými  kamarátmi , vstup so psom je povolený na všetkých plážach ktoré nemajú Modrú vlajku.

Stojí za to vidieť...

Počas pobytu v tejto destinácii sa určite oplatí navštíviť návštevu Rijeku, Opatiju, Poreč a Rovinj.

Rijeke môžete navštíviť mnohé pamiatky svedčiace o zaujímavej histórii tohto mesta : palác Municipija, kostol Sv. Jeronima, múzeum moderného umenia, guvernérov palác, prírodopisné múzeum, kostol Sv. Vida, stará brána a mnoho ďalších.

Opatiji možno navštíviť rôzne kultúrne pamiatky a kostoly: kostol Sv. anny, kostol Sv. Marka a i. Taktiež sa oplatí vidieť znamenitosti ako sú staré rakúsko-uhorské vily, vila Angiolina, park Sv. Jakova, fontána Helios ...

Porečie disponuje množstvom historických pamiatok ako sú severná veža, päťuholníková veža, Eufraziova bazilika a ďalšie.

Rovinj je taktiež obohatený historickou hodnotou, dôkazom je historické jadro, mestská brána, kostol Sv. Eufemia, františkánsky kostol a hrad na ostrove Sv. Andrija. Okrem historického bohatstva je Rovinj známy aj prírodnými krásami : park Zlatni rad, kameňolom Fantazija, močiar Palud a i.

Ponúkané pobyty