máte otázku

Rimini

Rimini
Taliansko, Emilia Romagna
Rimini

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Rimini

Rimini je mesto v Taliansku, nachádza sa v regióne Emilia Romagna a je hlavným mestom provincie Rimini. Spolu s Riccione je to medzi Talianmi pravdepodobne najobľúbenejšie prímorské stredisko Jadranskej riviéry.

Rimini sa pýši tým, že vynašlo turistiku, keď tu v roku 1843 otvorili prvé morské kúpele a začalo sa nazývať „hlavným mestom prázdnin“. Oprávňuje ho k tomu nielen bohaté množstvo historických pamiatok  (Augustov oblúk, most Ponte di Tiberio), ale aj upravené pieskové pláže, vďaka ktorým dostala oblasť pomenovanie „Slnečná riviéra“, a množstvo rezidencií, obchodov, svetoznámych diskoték a barov.

Krásne široké pieskové pláže sú vďaka pozvoľnému vstupu do mora ideálne aj pre rodiny s deťmi. Môžete si tu prenajať plážové slnečníky a ležadlá, Rimini taktiež ponúka možnosť športovo sa vyžiť a to plážovým volejbalom, tenisom, futbalom, môžete si zacvičiť jógu, v špecializovaných kluboch vás naučia kitesurfing, brušné tance a i.. Neďaleko prístavu sa nachádza unikátne delfinárium.

Toto rušne letovisko so širokými možnosťami športového i spoločenského života je vhodné pre všetky generácie.

Pláže pre psov

Beach 33 – povolený vstup so psom bez obmedzenia veľkosti. Pri vstupe je nevyhnutné predložiť očkovací preukaz. Psi môžu byť pod slnečníkmi alebo sa osviežiť vo fontáne so sladkou vodou pre ne určené, no nevýhodou je, že pes nesmie vstúpiť do mora.

Prístupna je aj časť pláže San Giuliano, zóna Libeccio

Miramare di Rimini – Bagno Silvano 150 – na hranici medzi Rimini a Riccione, akceptuje psov všetkých veľkostí aj mačky. K dispozícii sú oplotené zóny so slnečníkmi, dve fontány s tečúcou vodou pre zvieratá, vrecká a lopatky na odpratanie výkalov.

Stojí za to vidieť...

Rimini sa môže pochváliť stredovekými , rímskymi a renesančnými pamiatkami. Medzi najznámejšie patria Augustov oblúk, hrad Sismondo, múzeum Federica Felliniho, taktiež tu môžete vidieť pozostatky rímskeho amfiteátra.

Poprechádzať sa môžete po Tibériovom moste, ktorý patrí medzi najvýraznejšia pamiatky Rimini.

Za návštevu nepochybne stojí  aj gotický chrám Maletesta, z 13. st., ktorý bol neskôr prestavaný na kostol v renesančnom štýle.

Pobyt v Rimini si môžete spríjemniť aj cestou do neďalekého štátu San Marino, ktorý patrí medzi najmenšie štáty na svete. V hlavnom meste San Maríno sa nachádza celý rad zaujímavých pamiatok ako kostol San Pietro, sedemstoročná brána Porta San Francesko či palác Pubblico, ktorý je postavený z kameňa z neďalekej jaskyne.

Ponúkané pobyty