máte otázku

Rosolina Mare

Rosolina Mare
Taliansko, Severný Jadran
Rosolina Mare

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Rosolina Mare

Rosolina Mare, je jedným z najznámejších a najviac navštevovaných letovísk  Jadranského mora. Nachádza sa asi 70 km južne od Benátok. Morský vzduch presýtený vôňou pínií je ako stvorený na liečbu respiračných ochorení. Nájdete tu nielen otvorené more, lagúnu, ale aj veľké rieky. 

Rosolina Mare sa nachádza na chránenom území v prírodnom parku delty rieky Pád (na zozname UNESCO). Preto tu môžu návštevníci nájsť nielen more a pláže, ale aj čistú prírodu.

Miestna pláž je 9 km dlhá, piesočná s pozvoľným vstupom do vody, ideálne pre rodiny s deťmi i každého priaznivca leňošenia a kúpania. K prechádzkam láka pobrežná promenáda - vhodná aj pre in-line korčule.

Na druhej strane polostrova  sa nachádza lagúna, smerom k nej nie sú žiadne pláže a táto strana nie je vhodná na kúpenie. Môžete tu však tráviť čas inak, napr. rybárčením.

Rosolina Mare je našimi turistami veľmi vyhľadávané turistické stredisko aj vďaka nižším cenám i priaznivej vzdialenosti. Každý tu nájde taký typ ubytovania aký mu vyhovuje- hotely (od 1 až po 4 hviezdičky), kempy, apartmány, rezidencie . Nájdete tu kompletný servis- zdravotnú starostlivosť, kostol, banku, supermarket a niekoľko obchodov, reštaurácií a pizzerií​​, výbornú taliansku zmrzlinu, požičovňu bicyklov a vodných bicyklov, minigolf, nafukovacie skákadlá aj tobogán, dokonca aj kongresové centrum,  jednoducho všetko  čo je potrebné pre pohodovú dovolenku pri mori.

Pláže pre psov

Veľkou výhodou letoviska je, že na polostrove rastie mnoho borovicových lesov, ktoré poskytujú tieň a tým aj ideálnu príležitosť na prechádzky s vašim štvornohým priateľom.

Približne uprostred promenády sa nachádza pláž pre psov Tamerici Dog, ktorá uspokojí všetky potreby a požiadavky vášho psíka. Nájdete tu ležadlá, sprchovací kút na umývanie a sušenia psíka, taktiež vodnú fontánu, hygienické vrecká. K dispozícii kontakt na miestneho veterinára, agility a ďalšie animácie...

Ďalšiu pláž pre psov nájdete v severnej časti Rosapineta Nord.

Stojí za to vidieť

V okolí Rosolina Mare môžeme si pozrieť niekoľko turistických zaujímavostí, asi 5 km južne od centra sa nachádza rezervácia Giardino botanice- botanická záhrada, vstup je zdarma, nejedná sa však o pravú botanickú záhradu ale o prírodnú rezrváciu.

V blízkom okolí môžete navštíviť napríklad aj tieto miesta: Ravenna, vzdialená približne 80 km, Lido di Jesolo 50 km, Benátky 34 km, Bibione 80 km, Palazzo Ducale 33 km, Zvonica na námestií svätého Marka 33 km, Námestie sv. Marka približne 33 km, Bazilika sv. Marka 33 km, Peggy Guggenheim 33 km a Circolo Golf Venezia 23 km.

Ponúkané pobyty

Dovolenka so psom v Siviglii E81_01

Počet dní: 8 | nocí: 7
202.5 EUR
apartmán/7nocí

Pobyt so psom v apartmánoch Medea E80_01

Počet dní: 8 | nocí: 7
250 EUR
apartmán/7nocí

Pobyt so psom vo veľkej záhrade E79_01

Počet dní: 8 | nocí: 7
416.1 EUR
apartmán/7nocí