máte otázku

Rovinj

Rovinj
Chorvátsko, Istria
Rovinj

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Rovinj

Istria je svojou rozlohou, ktorá predstavuje 4000km2,najväčším poloostrovom Jadranského mora. Nachádza sa na západe Chorvátska medzi Tersrským a Kvarnerským zálivom. Turisticky je tento poloostrov najvyspelejšou časťou Chorvátska. Patrí k najrozvinutejším turistickým oblastiam v Európe.

Mestá, ktoré sa tu nachádzajú, sa vyznačujú stredomorskou architektúrou, ktorá sa podobá Taliansku, nakoľko bol tento poloostrov pod dlhodobou nadvládou Benátok.

Vnútrozemie je využívané hlavne na pestovanie vínnej révy. Nemenej dôležitým zdrojom príjmu pre domácich je taktiež rybolov.

Zaujímavosťou danej oblasti je sfarbenie hornín, z ktorých pozostáva. Rozčleňuje sa na 3 celky. Do nadmorskej výšky 450m sa dvíha vápencová vrchovina, ktorú tvorí červenkastá pôda –terra rossa, podľa čoho sa aj táto časť Istrie nazýva „Červenou Istriou“. Stred poloostrova obsahuje horniny žltohnedej až sivej farby, aj preto sa táto oblasť nazýva „Žltá Istria“. Najvyššie položené oblasti Istrie siahajú až do nadmorskej výšky 1400m. Túro časť tvoria svetlé vápence podľa čoho sa táto časť Istrie nazýva „Biela Istria“

Rovinj je očarujúce malebné mestečko s úzkymi, dláždenými uličkami splývajúce s prírodou. Je známe pre katedrálu St Eufémie, čo je najvyššia kostolná veža v Istrii 61 m vysoká. Rovinj bol pôvodne ostrov, ale pred 250 rokmi bol úzky kanál, ktorý oddeľoval ostrov od pevniny, vyplnený.

Je to jedna z našich obľúbených destinácií na chorvátskom Jadrane, pretože je to veľmi príjemné miesto, ale tiež veľmi temperamentní. Nachádza sa tu nespočetne veľa kaviarní a reštaurácií, galérií a aktívny rybársky prístav (v dopoludňajších hodinách môžete sledovať rybári prídu, keď máte raňajky).
 

Pláže pre psov

Rovinj disponuje viacerými plážami pre psov. Môžete využiť napríklad pláže na Zlatom myse (Zlatni rat), v kempe Polari (sú tu označené časti, kde je pes povolený), v turistickom sídle Villas Rubin, pláž kempu Veštar, divoká časť pláže Paradiso Beach, v zátoke Lone, Cuvi, Borik-Figarola.

Stojí za to vidieť...

Rovinj má úzke kultúrne a historické väzby s Talianskom. Rýchle člny spájajú Rovinj a Benátky v lete, ktoré prinášajú dav talianskych turistov.

Reštaurácia rozšírili svoje menu o miestne morské plody s cestovinami a pizzou a to nie len kvôli tomu, aby prilákali návštevníkov, ale preto, že miestni obyvatelia si vyvinuli chuť pre taliansku kuchyňu. Väčšina Rovinj obyvateľov hovorí plynule po taliansky, mnoho z nich buď pracovalo alebo ešte stále pracujú v Taliansku.

Určite by ste mali ísť do kostola sv Eufémie (dokončený v roku 1736), čo je najväčšia baroková stavba na Istrii. Postavená podľa plánov benátskeho architekta Giovanniho Dizzy, zvonica na kostole je kópia toho v bazilike svätého Marka v Benátkach. Na vrchole 61 metrov vysokej veže sa nachádza 6m socha Sv Eufémie, ktorý je namontovaná tak, aby sa pohybovala v závislosti od smeru vetra.

Balbi Arch (chorvátsky: Luk Balbi) je z roku 1680 a nachádza sa na mieste, ktoré bolo kedysi vstupnou bránou do Rovinji. Arch Obsahuje erb šľachtického rodu Balbi a lev svätého Marka, symbol benátskej ríše.

Ulica Grisia je jedným z hlavných dopravných tepien starej časti mesta a je veľmi rušná hlave počas leta, kedy sa tu koná open air festival umenia.

Staré Mesto samo o sebe samozrejme musí vidieť. Je odrazom toho, aké Rovinj bolo, keď bolo všetko súčasťou jedného preplneného ostrova. ( kanál bol vyplnený v 18. storočí.)
Úzke, kľukaté, dláždené ulice, preplnené spojenými domami a budovami, pitoreskné námestie vám umožní stráviť krásne popoludnie predtým ako sa vydáte smerom k prístavu, kde sa zastavíte na kávu alebo osviežujúci nápoj.

Mestské múzeum na Námestí M Tita, v blízkosti prístavu, je domovom rôznych archeologických nálezov, a obrazy a sochy.
 

Ponúkané pobyty

Štúdia v Rovinji so stravou B03_02

Počet dní: 2 | nocí: 1
27.5 EUR
1 osoba/1 noc

Bungalovy v Rovinji B01_02

Počet dní: 2 | nocí: 1
27.04 EUR
1 osoba / noc

Apartmány v Rovinji B01_03

Počet dní: 2 | nocí: 1
34.4 EUR
štúdio / noc

Apartmány bez stravy B03_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
94 EUR
štúdio 2os/ 1 noc