máte otázku

Ružbachy

Ružbachy
Slovensko, Prešovský kraj, okres Stará Ľubovňa
Vyšné Ružbachy

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Ružbachy

Vyšné Ružbachy, obec pod východnými svahmi Spišskej Magury známa predovšetkým svojimi kúpeľmi s liečivými teplými prameňmi, ktoré sú vhodné na liečenie srdcovo-cievnych a nervových chorôb. Uprostred lesoparku na západnom okraji obce vznikli pri liečivých teplých minerálnych prameňoch kúpele Vyšné Ružbachy.

Kúpele Vyšné Ružbachy môžeme nájsť vo výške 623 metrov nad morom v doline Zálažného potoka v obci s rovnakým názvom Vyšné Ružbachy. Nachádzajú sa v prenádhernom prostredí prírody, čo je vhodné pre oddychové prechádzky a relax. Obklopujú ich ihličnaté lesy, ktoré prerastajú do kúpeľných parkov a dávajú im tak osobitný horský ráz.

V kúpeľnom parku sa môžu návštevníci popásť očami nie len po nádhernej prírode ale aj po krásnych sochách, ktoré obklopujú kúpeľný park. Vyviera tu prírodná liečivá  uhličitá, hydrogenuhličitanová, vápenato-horečnatá  voda s teplotou  24,5 °C. V kúpeľoch Vyšné Ružbachy sa o pacientov starajú kardiológovia, balneológovia, internisti, dietológovia, psychológovia, hipológovia, rehabilitační pracovníci a zdravotné sestry.

Počas zimy poskytuje prostredie Vyšných Ružbách skvelé podmienky na beh na lyžiach, k dispozícii je osem lyžiarskych vlekov na svahoch s rôznym stupňom prevýšenia a náročnosti, s umelým zasnežovaním a možnosťou nočného lyžovania, jazdenie na lyžiach ťahaných koňom, vyhliadkovú jazdu na saniach.

Kam na výlet so psom

Región má rozmanitú a krásnu prírodu, ktorú si môžete do sýtosti vychutnať aj so svojim domácim miláčikom. Príroda je veľmi atraktívna pre domácich a zahraničných návštevníkov.  Je tu veľa ihličnatých lesov, bohatých na vzácne druhy fauny a flóry. Medzi prírodné skvosty patria: rieky Poprad, Dunajec a Pieninský národný park. Milovníci turistiky môžu absolvovať menej či viac náročné turistické výlety po trasách v okolí Vyšných Ružbách, do Slovenského Raja, Vysokých Tatier, navštíviť Ľubovniansky hrad a múzeum ľudovej architektúry v prírode, tí odvážnejší môžu splaviť plťou Dunajec a pozrieť si stálu expozíciu v múzeu Červený Kláštor.

Prvá pomoc pre psa

V prípade problémov s vaším psíkom môžete v najbližšom okolí navštíviť zverolekára či veterinárne ambulancie v:

VET - AGRO - ASANA Kežmarok

MVDr. Ján Gaborčík Kežmarok

MVDr. Stanislav Lorencovič Kežmarok

MVDr. Jozef Schwartz Kežmarok

MVDr. Slavomír Truska Stará Ľubovňa

Ak chcete aby sa váš psík počas dovolenky aj niečo naučil, môžete navštíviť kynologický klub KK Stará ľubovňa, ktorý sa nachádza len 30 min jazdy kúpeľného strediska.

 

 

Ponúkané pobyty