máte otázku

Silvi Marina

Silvi Marina
Taliansko, Abruzzo
Silvi Marina

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Silvi Marina

Príjemné mestečko je výhodne položené na pobreží pri úpätí hôr, ktoré vytvárajú clonu proti nepriaznivým vplyvom a tak tu príjemné letné počasie trvá od začiatku mája až do konca septembra. Historické jadro Silvi Marina bolo postavené na vŕškoch lemujúcich pobrežie. Je tu priaznivé podnebie, teplé a vrúcne ľudské prostredie a zároveň vysoká hotelová a turistická úroveň.

Krásne pláže z jemného piesku sú vybavené ihriskami pre deti, vstup do krásneho priezračného mora je pozvoľný. Piesočnú pláž oddeľuje od centra letoviska krásna promenáda s malými obchodíkmi, pizzériami a cukrárňami s chutnou talianskou zmrzlinou.

V okolí nájdete množstvo tipov na výlety - v blízkom pohorí Gran Sasso je niekoľko národných parkov a prírodných rezervácií. Hneď za mestom sa začínajú zdvíhať zelené kopce s pôvabnou vidieckou krajinou vyzývajúce k prechádzkam či výletom na bicykli.

V Silvi Marina je i možnosť vodných športov, napr. ľahšie potápanie, surfovanie, jazda na vodnom banáne a plážový volejbal. Priamo za mestom Silvi Marina je vlaková stanica, železničná trať prechádza severnou časťou aj v blízkosti ubytovacích kapacít. Cca 8 km južne od Silvi Marina sa nachádza veľké mesto PESCARA, s ktorým je pravidelné autobusové i vlakové spojenie. V Silvi Marina i v Pescare sa pravidelne konajú veľké trhy. Priamo za mestom sú viaceré veľké nákupné strediská. Ideálnu dovolenku tu prežijú všetci hostia bez rozdielu veku.

Pláže pre psov

Psia pláž Bau beach, verejná pláž na juhu mesta Silvi venovaná pre majiteľov štvornohých miláčikov, ktorí si ju môžu vychutnávať bez vodítka. Jedná sa o prvú pláž pre psov v regióne Abruzzo – Bau Beach, ktorá sa snaží vyhovieť potrebám majiteľov psov, ktorí sa často musia vzdať psej spoločnosti keď sa rozhodnú ísť k moru. Bau Beach sa nachádza v časti Silville, na južnom brehu mesta Silvi. Pláž je prístupná pre psov a ich majiteľov od 1. Apríla do 31. Októbra. Psy na nej môžu pohybovať voľne, ale musia byť stále pod dohľadom majiteľa. Majitelia psov sú tiež povinní priniesť si so sebou všetko potrebné na vyčistenie pláže po svojich štvornohých miláčikoch

Stojí za to vidieť...

RÍM (očarujúce hlavné mesto so známymi pamiatkami, ako je napr. Coloseum, Forum Romanum, Kapitol s jazdeckou sochou Marka Aurelia, Fontána di Trevi, Španielske schody, Panteon - najstarší antický chrám na svete, Vatikán s Bazilikou sv. Petra. Autobusové zájazdy sa usporadúvajú z Martinsicura,Silvi Marina
ATRI A SILVI ALTA (mestečká s typickou abrúzzskou architektúrou; z oboch miest, ktoré ležia asi 400 m nad morom, je nádherný výhľad na celé pobrežie i na pohorie Gran Sasso)
AQUAPARK (Montesilvano, Tortoreto Lido, Vasto)
L’AQUILA (hlavné mesto regiónu a významné kultúrne centrum s mnohými pamiatkami, ktoré bolo v roku 2009 zasiahnuté zemetrasením, ale i tak stojí za návštevu)
GRAN SASSO (krásne hory v národnom parku, kde je možné vidieť ojedinelé druhy rastlín a živočíchov (abrúzzsky kamzík, orol kráľovský, nejedovatá zmija orsínska)

Ponúkané pobyty