máte otázku

Slano

Slano
Chorvátsko, Južná Dalmácia
Slano

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Slano

Najmenšou a najľudnatejšou časťou Chorvátska je Južná Dalmácia. Je charakteristická slnečnými, suchými a veľmi horúcimi letami. Práve čisté pláže sú pýchou tejto oblasti a najviac lákajú turistov do tejto časti Chorvátska. Väčšina z nich je štrkovitá, no nájdete tu aj skalnaté či pieskové pláže. Ako väčšina dovolenkových destinácií aj južná časť Chorvátska poskytuje širokú ponuku športových a rekreačných možností.

Chorváti sa radia medzi ľudí s južanským temperamentom, čoho dôkazom je aj množstvo festivalom a trhov, ktoré sa konajú počas letných mesiacov práve v tejto destinácií. Určite si práve v tejto časti Chorvátska nájdete pre svoju pohodu práve to čo hľadáte. Či už je to kľud spojený s vylihovaním na krásnych plážach, alebo aktívna dovolenka spojená s nákupmi, obhliadkami pamiatok, či pestrým nočným životom.

Slano je malý prístav s cca 550 obyvateľmi, ktorý sa nachádza v hlbokom zálive. Patrí medzi obľúbené rušné letoviská južnej Dalmácies s krásnymi okruhliakovými plážami. Vďaka silnej koncentrácií liečivých solí je Slano ideálnym miestom pre ľudí s kožnými chorobami.

Pláže pre psov

V Južnej Dalmácií môžete navštíviť každú z pláží v okolí mestečka Slano pri Dubrovníku.

Stojí za to vidieť...

Hotel Admirál – miestna dominanta, ktorá bola vypálená, čo brzdilo dlho cestovný ruch. Až v roku 2007 ho renovovali a vytvorili z neho krásny štvorhviezdičkový hotel  

Z minulosti tu ostalo niekoľko pamiatok, ktoré si určite nenechajte újsť. Patrí medzi ne Rímsky sarkofág z 5. storočia či Františkánsky kláštor zo 14. storočia. Na tunajších palácoch a budovách nájdete prvky renesančnej a barokovej architektúry.

Ďalšie krásne historické pamiatky si môžete pozrieť v neďalekom Dubrovníku.

Ponúkané pobyty