máte otázku

Starigrad

Starigrad
Chorvátsko, Severná Dalmácia
Starigrad

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Starigrad

Severná Dalmácia sa nachádza medzi Karlobagom a mysom Zečevo. Severnú časť tohto kraja môžeme charakterizovať ako ľudoprázdnu, skalnatú pustinu. Je tvorená úzkym pásom pobrežia medzi morom a svahmi Velebitu. Sever pripomína mesačnú krajinu. Skvostom tejto oblasti sú Plitvické jazerá. Nachádzajú sa tu aj národné parky Kortani a Krka.

Naopak južná oblasť patrí k najznámejším turistickým oblastiam Jadranu. Zahŕňa veľký počet ostrovov. Väčšina oblasti Severnej Dalmácie sa pýši peknými kamienkovými plážami, borovicovými lesmi, čistým morom, výbornými podmienkami pre vodné športy, pokoj a nádhernú prírodu.

Väčšina letovísk poskytuje ideálne prostredie pre oddych a relax na pláži. Noci sú zase typické rušným životom.

Čo sa týka histórie, Severná Dalmácia ponúka mnbožstvo kultúrnych a stavebných pamiatok, predovšetkým v románskom štýle.

Územie Starigradu od bezprostredného pobrežia mora až po najvyšie vrcholy horského masívu Chorvátska Velebitu, s množstvom neobyčajných krasových útvarov, jaskýň, bohatou a rôznorodou flórou a faunou, bolo v r. 1949 vyhlásené za Národný park.

Počas leta je v stredisku naozaj rušný život, ktorého súčasťou su reštaurácie, bary, kaviarne, diskotéky, požičovne motorových člnov, bicyklov...

Pláže pre psov

Neďaleko na Ostrove Pag sa nachádza pláži v rámci kempu Straško. Je zariadená pre psov, je tu k dispozícii sprcha pre psov a pitná voda, ďalej môžete využiť aj pláž v osade Šimuni

Stojí za to vidieť...

Starigrad je súčasťou krásneho Národného parku Paklenica

Pohorie Velebit – pre milovníkov horskej turistiky

Rímske opevnené municipium Argyruntum – najvýznamnejšia pamiatka

Viac kultúrnych pamiatok nájdete v blízkych mestečkách ako Biograd na Moru, Zadar či Pag,

Ponúkané pobyty