máte otázku

Svätý Anton

Svätý Anton
Banskobystrický kraj
Slovenská republika

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Svätý Anton

              Svätý Anton je obec nachádzajúca sa v okrese Banská Štiavnica. K obci patria usadlosti Rovne, Bažanica a Macko. Názov dediny vychádza z názvu pôvodného kostola zasväteného svätému Antonovi Pustovníkovi.

             Na svoje si prídu turisti, ktorí radi obdivujú kaštiele, kostoly, kaplnky. Nachádza sa tu barokový kaštieľ, v ktorom sa nachádzajú plastiky z Donnerovej školy. Priamo v kaštieli je situované historické a poľovnícke múzeum. V obci sa nachádza aj rímsko katolícky kostol sv. Antona. Nájdeme tu aj kaplnku Nanebovzatia Panny Márie z roku 1722 a tiež rokokovú kaplnku sv.Jána Nepomuckého. Časť Svätého Antona je chráneným areálom, približne 200m dlhej sčasti zavalenej Jurajovej štôlne s biotopom pre niektoré druhy vzácnych živočíchov.

Na výlet so psom

            So svojím miláčikom si môžete posedieť v reštaurácií Starý Hostinec. Ak máte chuť sa so svojím psíkom vyblázniť, tak navštívte okresné mesto Banskú Štiavnicu, kde sa nachádza park pre psov.

Prvá pomoc pre psa

            Ak chcete Vášmu psíkovi spraviť radosť, tak mu doprajte procedúru v psom salóne priamo v obci - Salón Lucia Svätý Jur.

            V prípade zdravotných problémov Vášho psíka môžete navštíviť veterinárnu ambulanciu v okresnom meste v Banskej Štiavnici MVDr. Ján Džugas, Banská Štiavnica.

Ponúkané pobyty