máte otázku

Sveti Filip i Jakov

Sveti Filip i Jakov
Chorvátsko, Severná Dalmácia
Sveti Filip i Jakov

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Sveti Filip i Jakov

Severná Dalmácia sa nachádza medzi Karlobagom a mysom Zečevo. Severnú časť tohto kraja môžeme charakterizovať ako ľudoprázdnu, skalnatú pustinu. Je tvorená úzkym pásom pobrežia medzi morom a svahmi Velebitu. Sever pripomína mesačnú krajinu. Skvostom tejto oblasti sú Plitvické jazerá. Nachádzajú sa tu aj národné parky Kortani a Krka.

Naopak južná oblasť patrí k najznámejším turistickým oblastiam Jadranu. Zahŕňa veľký počet ostrovov. Väčšina oblasti Severnej Dalmácie sa pýši peknými kamienkovými plážami, borovicovými lesmi, čistým morom, výbornými podmienkami pre vodné športy, pokoj a nádhernú prírodu.

 

Väčšina letovísk poskytuje ideálne prostredie pre oddych a relax na pláži. Noci sú zase typické rušným životom.

Čo sa týka histórie, Severná Dalmácia ponúka mnbožstvo kultúrnych a stavebných pamiatok, predovšetkým v románskom štýle.

Prímorské  Svety Filip a Jakov  je vzdialené 3 km od Biogradu na mori. Je typickým chorvátskym mestom s bohatou architektúrou,  úzkymi kamennými uličkami v ktorých sa ukrýva množstvo vinárni (konoba), ktoré ponúkajú špeciality morskej kuchyne - ryby a dobré víno. Pláže ich jemný kameň a piesok. Sú bezpečné, vhodné na kúpanie a šport pre dospelých aj pre deti

Pláže pre psov

Neďaleko na Ostrove Pag sa nachádza pláži v rámci kempu Straško. Je zariadená pre psov, je tu k dispozícii sprcha pre psov a pitná voda, ďalej môžete využiť aj pláž v osade Šimuni

Stojí za to vidieť...

Najvýznamnejšou pamiatkou je kostol z 15. storočia, ktorý bol zasvätený Sv. Filipovi a Jakovi

Pre pamiatkárov a obdivovateľov histórie odporúčame navštíviť blízky Biograd, kde sa nachádza zopár starochorvatských hrobov a skromné zvyšky hradieb a katedrály.

Dnešný farský kostol Sv. Anastázie (Sv Anastazija) pochádza z 18. storočia.

Vlastivedné múzeum – dominuje tu výstava nákladu potopenej benátske lode, ktorá stroskotala pri ostrovčeku Gnalić v roku 1583 a archeologická zbierka.

Medzi ďalšie zachované pamietky, ktoré si môžete pozrieť patria kostol sv. Stošiju z roku 1761, ranorománsky kostol sv. Antonína z 13., kostol sv. Rochusa zo 16. a baziliku sv. Ivana z 11. storočia.

Ponúkané pobyty

Pobyt vo Sv. Filipi i Jakov B11_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
27.9 EUR
apartmán 3 os / noc

Pobyt so psom vo Villa Donat B65_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
31.68 EUR
1os/7nocí