máte otázku

Trogir

Trogir
Chorvátsko, Stredná Dalmácia
Trogir

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Trogir

Stredná Dalmácia patrí k najvyhľadávanejším a najžiadanejším regiónom Chorvátska. Zaberá územie od Splitu až po Ploče a zahŕňa aj známe ostorvy ako Brač, Hvar a Vis. Táto oblasť je  preslávená najkrajšími plážami, dokonca ju verní navštevníci považujú za najkrajšiu prímorsku oblasť na svete.

Centrom Strednej Dalmácie je prístav Split, ktorý je tiež označovaný ako perla Jadranu.

Pláže sú tu predovšetkým kamienkové-okruhliakové, ale nájdu sa aj štrkové či pieskové

Historické mestá Split, Trogir a Omiš, nádherné pláže riviér Omiš či Trogir, krištáľovo čisté more, skvelé dovolenkové prostredie a podmienky, sú najväčšími lákadlami pre turistov.

Riviéra Trogir je známa svojim členitým pobrežím a rozmanitosťou pláží. Nájdete tu krásne udržiavané kamienkové pláže, ale aj divoké, skalnaté útesy s neopakovateľnými výhľadmi. 

Mesto Trogir, so starobylým centrom situovaným na malom ostrovčeku medzi pevninou na severe a ostrovom Čiovo na juhu je v pravom slova zmysle mesto – múzeum.

Historické centrum Trogiru je súčasťou pamiatok UNESCO.

Pláže pre psov

Blízko Trogiru je zariadená pláž pre psov v meste Kaštela.

Okrem nej v Strednej Dalmácie môžete so svojimi miláčikmi navštíviť aj nasledujúce pláže pre psov:

Ostrov Brač - uzavretá pláž pre psov v Bole, ďalej zariadená pláž pre psov pred Zlatým mysom v meste Bol, ktorá ma veľa tieňa.

Ostrov Hvar – na pláži Zaraće je časť pláže vyhradená pre psov

Ostrov Vis - pláž pre psov v Komiži - pláž Vartalac

Split - severozápadná časť Kašunu, západná časť Kašteletu, priestor Kvadar na pláži Žnjan, Trstenik a Lumbarda po 20.00 hodine

Stojí za to vidieť...

Historické centrum Trogiru - najlepšie zachovaný románsko-gotický komplex v celej východnej Európe.

ostrov Čiovo - súčasť riviéry Trogir, ktorý je práve v centre spojený s pevninou zdvíhacím mostom; v letných mesiacoch je Čiovo priamo spojené aj so Splitom lodným spojením Slatine-Split.

zátoka Saldun.- najväčšia zátoka, ktorá je ohraničená z troch strán

Vavrincova katedrála - centrum historického centra je námestie Jána Pavla II. s nádhernou katedrálou sv. Vavrinca (Lovreho), kniežacím palácom a palácom Čipike a župným sídlom.

Palác Čipike a Kamerlengo - nádherný palác Čipike s trojitým oknom a na ňom nalepený je aj malý palác. V hlavnom je uprostred zaujímavé nádvorie v goticko-renesančnom slohu.

Ponúkané pobyty