máte otázku

Umag

Umag
Chorvátsko,Istria
Umag

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Umag

Istria je svojou rozlohou, ktorá predstavuje 4000km2,najväčším poloostrovom Jadranského mora. Nachádza sa na západe Chorvátska medzi Tersrským a Kvarnerským zálivom. Turisticky je tento poloostrov najvyspelejšou časťou Chorvátska. Patrí k najrozvinutejším turistickým oblastiam v Európe.

Mestá, ktoré sa tu nachádzajú, sa vyznačujú stredomorskou architektúrou, ktorá sa podobá Taliansku, nakoľko bol tento poloostrov pod dlhodobou nadvládou Benátok.

Vnútrozemie je využívané hlavne na pestovanie vínnej révy. Nemenej dôležitým zdrojom príjmu pre domácich je taktiež rybolov.

Zaujímavosťou danej oblasti je sfarbenie hornín, z ktorých pozostáva. Rozčleňuje sa na 3 celky. Do nadmorskej výšky 450m sa dvíha vápencová vrchovina, ktorú tvorí červenkastá pôda –terra rossa, podľa čoho sa aj táto časť Istrie nazýva „Červenou Istriou“. Stred poloostrova obsahuje horniny žltohnedej až sivej farby, aj preto sa táto oblasť nazýva „Žltá Istria“. Najvyššie položené oblasti Istrie siahajú až do nadmorskej výšky 1400m. Túro časť tvoria svetlé vápence podľa čoho sa táto časť Istrie nazýva „Biela Istria“

Umag - najväčší chorvátsky prístav jácht, a zároveň je zaujímavý aj stredovekým vzhľadom (úzke krivolaké uličky, námestíčka, staré domy)

Pláže pre psov

Oblasť Novigradu a Umagu – v turistických komplexoch Kanegra, Savudrija, Sol Polynesia, Sol Stella Maris.

Umag - Katoro, časť pláže Katoro je vyhradená pre psov- súčasť rezortu Sol Polynesia a je tu aj sprcha pre psov, pláž Laguna v turistickom komplexe "Sol Stella Maris" a časť pláže do kempu Park Umag (sprcha pre psov), pláže turistického komplexu "Savudrija", pláž nudistického kempu "CampingIN Kanegra FKK Umag"

Stojí za to vidieť...

Galérii Dante Marina Cettina - ponúka diela súčasných výtvarných umelcov

Farský kostol Panny Márie- nájdete tu cenné kúsky historických predmetov, ako napríklad varhany z 18. storočia a zvonicu zo 17. storočia.

Kostol sv. Pelegrin - spolu s kostolom sv. Márie postavený v neskorom barokovom štýle, zvnútra ho zdobí krásna freska.

Kostol sv. Roka  - Kostol sa pýši nádherne maľovanými klenbami a objektami.

V mestskej veži je lapidárium.

Ponúkané pobyty

27.2 EUR
štúdio / noc

Dovolenka so psom v Sol Stella B47_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
38.7 EUR
apartmán/ 1 noc

Pobyt v zálive Savudrija B04_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
43.2 EUR
bungalov / 1 noc

Dovolenka so psom v Umagu B46_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
55 EUR
apartmán A4/ 1 noc
46.4 EUR
apartmán 4os/ 1 noc

Pobyt so psom v Sol Amfora b67_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
57.6 EUR
apartmán 5os/1noc