máte otázku

Vrsar

Vrsar
Chorvátsko,Istria
Vrsar

Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30
Email: info@doggietour.sk

REZERVAČNÉ CENTRUM
0905 623 110

Vrsar

Istria je svojou rozlohou, ktorá predstavuje 4000km2,najväčším poloostrovom Jadranského mora. Nachádza sa na západe Chorvátska medzi Tersrským a Kvarnerským zálivom. Turisticky je tento poloostrov najvyspelejšou časťou Chorvátska. Patrí k najrozvinutejším turistickým oblastiam v Európe.

Mestá, ktoré sa tu nachádzajú, sa vyznačujú stredomorskou architektúrou, ktorá sa podobá Taliansku, nakoľko bol tento poloostrov pod dlhodobou nadvládou Benátok.

Vnútrozemie je využívané hlavne na pestovanie vínnej révy. Nemenej dôležitým zdrojom príjmu pre domácich je taktiež rybolov.

Zaujímavosťou danej oblasti je sfarbenie hornín, z ktorých pozostáva. Rozčleňuje sa na 3 celky. Do nadmorskej výšky 450m sa dvíha vápencová vrchovina, ktorú tvorí červenkastá pôda –terra rossa, podľa čoho sa aj táto časť Istrie nazýva „Červenou Istriou“. Stred poloostrova obsahuje horniny žltohnedej až sivej farby, aj preto sa táto oblasť nazýva „Žltá Istria“. Najvyššie položené oblasti Istrie siahajú až do nadmorskej výšky 1400m. Túro časť tvoria svetlé vápence podľa čoho sa táto časť Istrie nazýva „Biela Istria“

Letovisko Vrsar má typickú atmosféru stredomorskej rybárskej osady s prírodne chráneným malebným prístavom.

V okolí Vrsaru sa nachádza množstvo zelených ostrovčekov. Pred vlastným vrsarským letoviskom je ostrovček Koversada, na ktorom je vybudované najväčšie európske naturistické stredisko.

Pláže pre psov

Najbližšie pláže pre psov sú v Poreči a v Rovinj.

V Poreči nájdete psie pláže v rezorte „Stari Červar“, v zátoke vedľa hotela „Laguna Materada“, využiť môžete pláž Blue Moon, časť pláže v zátoke kempu Bijela, pláž kempu Istra.
Poznámka: zákaz vstupu psov na všetky pláže, ktoré majú Modrú vlajku.

Rovinj disponuje viacerými plážami pre psov. Môžete využiť napríklad pláže na Zlatom myse (Zlatni rat), v kempe Polari (sú tu označené časti, kde je pes povolený), v turistickom sídle Villas Rubin, pláž kempu Veštar, divoká časť pláže Paradiso Beach, v zátoke Lone, Cuvi, Borik-Figarola.

 

 

Stojí za to vidieť...

Bazilika sv.Márie z 12.storočia - najvýznamnejšia románska stavba tohto regiónu

Zrúcanina starobylého kláštora (niekdajšia rezidencia porečských biskupov) – v centre mesta

Ďalšími pamiatkami sú katolícka fara sv. Martina a k nej novopostavená veža, barokový kostol sv. Antona (Sveti Antun) z 18. storočia, Mariánsky kostol (Sveta Maria od mora) z 12. storočia.

Romantiku Vrsaru si obľúbil aj známy dobrodruh Casanova, v rokoch 1743-44 ho niekoľkokrát navštívil.

Ponúkané pobyty

Pobyt pre naturistov v apartmánoch B02_01

Počet dní: 2 | nocí: 1
57.42 EUR
apartmán 3 os/ noc
245.225 EUR
1 osoba / 7 nocí