mate otazku

Pláže pre psov v Chorvátsku

13.05.2013 09:09

Pláže pre psov v Chorvátsku

psie_plaze_1.jpg

Máte doma chlpatého kamaráta a chcete ho vziať so sebou na dovolenku do Chorvátska? Našli sme pre Vás pár tipov na psie pláže, kde si to môžete užiť všetci spoločne.

Či môže alebo nemôže Váš pes vstúpiť na pláž, závisí od preferencií miestnych obcí. Zatiaľ čo vo svete je väčšina pláží vo všeobecnosti pre psov neprístupná, v Chorvátsku je pomerne dosť veľa miest, kde si Vašeho psa môžete kľudne zobrať so sebou.

Psie pláže v Istrii

V Meduline a v Pule – od 01/06 až do 15/09 môžete Vašich miláčikov priviesť na hociktorú pláž, ale len v čase od 20:00 do 08:00.
V Pule sa nachádza pláž pre psov Veruda, kúpť so psom sa môžete aj pozdĺž Galebove stijene a na pláži Štinjansja vala.

Rovinj – disponuje viacerými plážami pre psov. Môžete využiť napríklad pláže na Zlatom myse (Zlatni rat), v kempe Polari (sú tu označené časti, kde je pes povolený), v turistickom sídle Villas Rubin, pláž kempu Veštar, divoká časť pláže Paradiso Beach, v zátoke Lone, Cuvi, Borik-Figarola.

Poreč – psie pláže nájdete v rezorte „Stari Červar“, v zátoke vedľa hotela „Laguna Materada“, využiť môžete pláž Blue Moon, časť pláže v zátoke kempu Bijela, pláž kempu Istra.
Poznámka: zákaz vstupu psov na všetky pláže, ktoré majú Modrú vlajku.

Oblasť Novigradu a Umagu – v turistických komplexoch Kanegra, Savudrija, Sol Polynesia, Sol Stella Maris.

Labin a Rabac – kúpanie so psom je povolené na všetkých plážach, ktoré nemajú Modrú vlajku.

Premantura – dovolenka so psom si môžete vychutnať na pláži v kempe Stupice alebo na celom Myse Kamenjak

Savudrija – pláž pre psov sa nachádza pri majáku, kde je k dispozícii sprcha pre psov a veľa tieňa

Umag - Katoro, časť pláže Katoro je vyhradená pre psov- súčasť rezortu Sol Polynesia a je tu aj sprcha pre psov, pláž Laguna v turistickom komplexe "Sol Stella Maris" a časť pláže do kempu Park Umag (sprcha pre psov), pláže turistického komplexu "Savudrija", pláž nudistického kempu "CampingIN Kanegra FKK Umag"

Pláže pre psov v Kvarneri

Ostrov Krk - Pláže pre psov Koralj, Redagara a pláž v zátoke Dražice v meste Krk, pláž pre psov pri majáku v meste Šilo, Redagara v meste Krk, Kijac v Njiviciach, Mala Krasa v Punate, pláž pre psov Vela plaža v meste Baška, ostatné pláže pre psov na ostrove Krk, ktoré nemajú Modrú vlajku.

Ostrov Lošinj – vcelku na ostrove existuje osem pláží pre psov: pláž pre psov medzi mysom Madonna a plážou Veli Žal, ďalej pláž pre psov vzdialená iba zopár metrov od pláže Bojčić a mnohé iné.

Crikvenica – pláž pre psov pri Podvorskej pláži

Opatija - pláž pre psov niekoľko sto metrov od hotelu Adriatic (v smere Ičići) a Vášho psíka múžete vykúpať tiež na pláži Punta kolovi.

Ostrov Cres - Pláž Bijar- k dispozícii je tu sprcha pre psov a hygienické vrecúška, časť pláže v kempe Kovačine (pláž pre psov) a časť v kempe Slatine, pri ACI Marine Cres (prístav) a pri sídle Gavza

Rijeka - pláže pre psov v Brajdići, Kostrena a Ploče. Na Kantride je tiež zariadená pláž pre psov a k dispozícii sprcha pre psov a pitná voda

Pláže pre psov v Dalmácii

Ostrov Vis - pláž pre psov v Komiži - pláž Vartalac

Split - severozápadná časť Kašunu, západná časť Kašteletu, priestor Kvadar na pláži Žnjan, Trstenik a Lumbarda po 20.00 hodine

Ostrov Pag – na pláži v rámci kempu Straško je zariadená pláž pre psov, je tu k dispozícii sprcha pre psov a pitná voda, ďalej môžete využiť aj pláž v osade Šimuni

Dubrovník – pobyt so psom je povolený na všetkých plážach v okolí mestečka Slano pri Dubrovníku

Trogir - zariadená pláž pre psov je aj v meste Kaštela pri Trogiri, na severovýchode od Splitu

Ostrov Brač - uzavretá pláž pre psov v Bole, ďalej zariadená pláž pre psov pred Zlatým mysom v meste Bol, ktorá ma veľa tieňa.

Ostrov Hvar – na pláži Zaraće je časť pláže vyhradená pre psov

Ostrov Murter – pláž Podvrške pri meste Murter je tiež vhodná pre pobyt so psom

Vrsi – malé letovisko v blízkosti Zadaru, kde môžete navštevovať pláž aj so svojim psíkom - pláže Mulo a Ričina

 

Zdroj: adriatic.hr, vip-apartmany.sk
 

Komentáre