mate otazku

OZ Túlavá labka Banská Štiavnica

OZ Túlavá labka Banská Štiavnica

08:00-20:30
Email: tulavalabka@gmail.com

REZERVAČNÉ CENTRUM
0911 291 083, 0918 050 524

OZ Túlavá labka Banská Štiavnica

Kto sme, čo sme a ako Túlavá labka vznikla :))

SPOJILA NÁS LÁSKA K ZVIERATÁM A VÔLA POMÁHAŤ IM!

V decembri 2008 založila partia kamarátov, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sme sa spoznali nezávisle rok predtým ako aktivisti v vtedajšom miestnom útulku. Avšak v útulku sme sa nemohli angažovať naplno podľa našich predstáv a boli sme nútení odísť a ísť vlastnou cestou.

OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám v Štiavnických vrchoch i keď niekedy pomoc siaha aj oveľa ďalej. Nedá sa pomôcť každému zvieraťu v núdzi, ale snažíme sa pomáhať, ako sa len dá, v rámci našich časových, priestorových a finančných možností.

Máme tri depozitné miesta pre psíky a štyri depozitné miesta pre mačičky + príležitostné dočasné opatery. Pod depozitnými miestami rozumieme miesto, kde máme umiestnených psíkov a mačky pod našou priamou opaterou. Tak isto pomáhame hľadať domov zvieratám aj priamo z rodín, kde sa dočasne nachádzajú.

Mimo tohto sme rozbehli dosť úzku spoluprácu s miestnou karanténnou stanicou. Inzerujeme a hľadáme domov psíkom, ktorí sa v nej nachádzajú, kastrujeme sučky atď. Ak máme možnosť, preberieme z mestskej KS psíkov do nášho depozitu.

Veríme, že po priamej záchrane je najdôležitejšia osvetová činnosť, preto sa snažíme zúčastňovať na čo najväčšom počte kultúrnych podujatí organizovaných v Štiavnických vrchoch, ale aj mimo, kde prichádzame do priameho kontaktu s ľuďmi. Prispievame do miestnych novín, do časopisov s celoslovenskou pôsobnosťou, vydávame letáky i sami organizujeme športové a kultúrne akcie, na ktorých nesmú chýbať psíkovia bez domova.

Rozbehli sme kastračný program, ktorého cieľom je zamedzenie zbytočného množenia nechcených mačiatok či šteniatok, kedy sa snažíme odchytávať a kastrovať pouličné mačičky či sučky, taktiež kastrovať mačičky a sučky u súkromných osôb a samozrejme v našom depozite a v karanténnej stanici.

Ďalej sa snažíme aspoň trošku pomáhať sociálne slabším rodinám a ich zvieratám (kastrácie, veterinárne ošetrenie, oblečenie, krmivo pre psov, seno do búd...).

Aj keď nás je málo, postupne sa k nám pridávajú ľudia, ktorí chcú pomáhať zvieratám v núdzi rôznymi formami: dočasnou opaterou, prevozmi zvierat do nových či dočasných domovov, prevozmi prepraviek a iných vecí kvôli navráteniu späť, pooperačnou starostlivosťou, odchytom pouličných zvierat, inzerciou, pekným a povzbudivým slovom, materiálne, finančne....všetci sú spomenutí na stránke v sekcii ĎAKUJEME.

Aj v najhorších chvíľach, keď máme pocit, že toto je už „silné kafé“, si vždy povieme, že pre tie zvieracie dušičky sa to oplatí. Neustále sa stretávame s ľudskou ľahostajnosťou, hlúposťou, zákernosťou, s ktorými sa snažíme bojovať. Keď si už myslíme, že nás nič nemôže šokovať, vždy sa niečo nájde, pretože človek je proste veľmi vynaliezavý v robení zla. Niekedy nás sily opúšťajú...ibaže vidieť šťastné zachránené zviera nám silu vždy dodá. Ten nádherný pocit z pomoci zvieratám je nenahraditeľný :o) Zvieratká nám energiu dobíjajú a my ju potom používame ďalej v ťažkých situáciách.
Stretávame sa so smrťou milovaných zvierat, no stretávame sa s láskou,
radosťou, spokojnosťou ...a to je to naj ;o) Tak isto sme všetci v OZ TL kamaráti, musíme držať spolu a vzájomne sa podporovať :o)

Predsedkyňa združenia: Ivka Michalská

Správna rada: Zuzka Brzíková, Radka Kosecová, Viki Michalská

Členovia: Mária Degúlová s dcérou Marikou, Veronika Bartolovičová, Denisa Potančoková, Zuzka Balogová, Mária Rihová, Zuzka Hrivňáková, Ivka Čengerová

+ ďalší dobrovoľníci a ľudia ochotní pomôcť vtedy, keď je to potrebné.

viac informácií získate na www.tulavalabka.sk

alebo na facebooku

www.facebook.com/tulava.labka
www.facebook.com/pages/OZ-T%C3%BAlav%C3%A1-labka/259261714114062